Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az egészségügyi hozzájárulás...

Az egészségügyi hozzájárulás mértéke ami 2011ben 5100HUF/hó volt mennyire változott 2012ben?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 13:09
 1/7 anonim válasza:
Hivatalos információt még nem láttam a NAV honlapján, azonban pár cikkben azt olvastam, hogy 5400 Forintra emelkedik az összeg.
2012. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Itt van a konkrét cikk, amiben olvastam:

[link]

2012. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"2011. december 19.

Jelentősen megemelik az egészségügyi szolgáltatási járulékot


A kiegészítő tevékenységet folytató egyéni és társas vállalkozókat érintő, illetve az egyébként semmilyen más biztosítási jogviszonyban nem lévő magánszemélyeket terhelő egészségügyi szolgáltatási járulék napi összege 213 forintra, havi összege pedig 6.390 forintra nő.


A járulék összege 2011-ben 5100 forint. Az emelés mértéke jelentősnek mondható hiszen az emelés több mint 25 százalékot tesz ki."

[link]

2012. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az a


belföldi személy

, aki nem biztosított és egészségügyi szolgáltatásra a 16. § (1) bekezdésének a)-p) és s)-t) pontja, valamint a 13. § szerint sem jogosult, köteles a 19. § (4) bekezdésében meghatározott (


2012.-ben havi 6390 forint

)


egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni

"

[link]

2012. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ebben az egészben az a szép, hogy mindenféle összegeket írnak különböző oldalakon, de a NAV honlapján semmiféle hivatalos információ nincs. Most akkor pl. ebben a hónapban mennyit kell befizetni? 5100, 5400 esetleg 6390?
2012. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A határozatban amit a bejelentkezéskor kaptál (ha 2011ben jelentkeztél be), vagy ha 2011 előtt, akkor 2011 januárjában küldtek újabb határozatot benne van, hogy melyik hónapban mennyit kell fizetned.

2012 január 12-ig kell megfizetned a 2011 december hóra előírt 5100 forintos járulékot.

Az emelt járulékról küldenek újabb határozatot, és az első emelt összeget február 12-ig kell megfizetned majd.

Ebben a hónapban az 5100-at kell fizetni.

2012. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én 2008óta fizetem ezt de külföldön élek és mindig banki átutalással fizetem. Tavaly innen angliából hivtam fel az APEHot de mire a megfelelő személyhez kapcsoltak egy vagyont fizettem. Mobilról hívtam másképp nem tudom megoldani. Lehet hogy küldenek valami papírt meg csekket a magyar címemre de azt a kutya nem nézi meg nekem. Szóval marad az online ellenőrzés de minden hónap 5éig szoktam átutalni szóval február 5ig van időm kitalálni.

Ha 6390 re emelkedne nem örülnék az tényleg elég sok. :(

2012. jan. 4. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!