Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van olyan törvény, amelyik...

Lucien kérdése:

Van olyan törvény, amelyik konkrétan kimondja, hogy adót kell fizetni?

Figyelt kérdés
Valaki szerint nincs, én pedig nem találom.
2012. jan. 18. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Van.
2012. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:

[link]


Pedro

2012. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ez, meg persze különböző önkormányzati rendeletek a helyi adókról...


Azért én jókat mosolygok, mikor elképzelem az ilyen ember lelkivilágát. Már az is, hogy ilyesmi eszébe jut. "Húúú, basszus, van erről egyáltalán törvény?? Mert ha nincs, akkor engem nem kényszeríthetnek adófizetésre!"


És ilyenkor hősünk melle dagad, hogy "na látjátok, marhák, mi lenne veletek nélkülem, Einstein kutyaf@sza hozzám képest, erre még soha senki nem gondolt, csak én!".


Egészen addig, amíg ugye az orra alá nem dugják a törvényt.

Ilyenkor hősünk világképe kicsit megrendül, de ez nem tart sokáig, mert:

"Oké! Oké! Erről van törvény! Na de arról, hogy egyáltalán csinálhat-e valaki törvényt, arról van törvény?! Mert ha nincs, akkor semmis az egész, hahá! Bénák! És erre még SOHA, SENKI nem goldolt!!!!"


Ez a lelkiállapot meg tart addig, amíg az orra alá dugják a jogalkotásról szóló törvényt.


Ilyenkor vagy újabb meghasonulás és újabb "kitűnő, eddig soha senki által fel nem fedezett" ötlet következik, vagy a szikrányi ráció végleg feladja a harcot, és belecsúszik a csendes őrületbe. Ilyenkor már az a kardinális téma, hogy aranyból van a vakbele, és ki meri ezt kétségbe vonni?


Nehéz a meg nem értett zsenik helyzete.

2012. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Ez jó rögeszmefuttatás volt! - nyomtam egy zöldet. :-D


Pedro

2012. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó, én is nyomtam zöldet. Sajnálom, hogy a mostanság nemzetközileg megkérdőjelett legfőbb törvényünkig, az Alkotmányig nem jutottál el. No majd legközelebb. :)))
2012. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen Alkotmány? ALAPTÖRVÉNY, kérem szépen :)

Kéretik helyesen nevezni, pláne forradalmi időkben :P :)

2012. jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Pedro.


Neked pedig kedves ismeretlen irodalmár mélyen köszönöm, hogy kifeszítetted elméd hatalmas hálóját szerény kérdésemre, csodálatos élmény volt. És tényleg.


-lucien

2012. jan. 19. 09:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismeretlennek én is nyomtam egy zöldet, jót szórakoztam:)
2012. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!