Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van valamilyen hátránya...

Van valamilyen hátránya annak, ha mérlegképes könyvelőként regisztráltatom magam?

Figyelt kérdés
2003.óta dolgoztam könyvelőként,majd 2008.-ban szültem utána 2010.-ben is szültem ismét.A szeretném a tudásomat frissiteni és regisztráltatnám magam.Érdekelne,hogy az aki regisztrált könyvelő,de nem aktív mármint nem könyvel cégeknek éri valamilyen hátrány.Érdemes regisztrálni?
2012. jan. 26. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Én 2002-ben végeztem mérlegképest. Azóta is könyvelőként dolgozom, de nem regisztráltattam magam, mivel előnye nincs (ha nincs rá igazán szükséged), csak hátránya. Minden évben van fizetős, kötelező továbbképzés, ami pár napos. Nos semmi újat nem tudsz meg, ha ebben dolgozol, hiszen a saját érdeked, hogy kövesd a módosításokat, hiszen akkor a munkádat nem tudod jól végezni.

Erről a továbbképzésről, ha részt vettél rajta, informálják a Pénzügyminisztériumot?, és így további egy évre regisztrált könyvelő lehetsz. Ha nem végzed el, akkor törölnek a nyilvántartásból, és ha a munkahelyeden követelmény a regisztrált mérlegképesség, akkor a munkádat nem tudod végezni tovább.

Nálunk nem követelmény (nem főkönyvelő vagyok), ezért nem is léptem meg.

Állítólag jövőre, vagy még az idén bevezetik a mérlegképeseknél is a kreditrendszert. Ezt olyasmit jelent, hogy meg lesz szabva az, hogy mennyi kreditpontnak kell ahhoz összegyűlnie egy évben, hogy regisztrált maradhass továbbra is. Ezt jó pár továbbképzésen lehet összeszedni majd, és persze mindegyik pénzbe fog kerülni, nem is kevésbe. Az ember az ingét, nadrágját rá fogja fizetni a nagy semmiért.

Nekem ez a véleményem...

2012. jan. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!