Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tévedésből a könyvelésnél...

Tévedésből a könyvelésnél (közalkalmazott vagyok) elrontották a papírjaimat és nekem is jóváírták a családi adókedvezményt, pedig NEM kértem, csak a férjem (eredeti papírok megvannak aláírva).125000ft-ot kell visszafizetnünk más hibájából?

Figyelt kérdés
Gondolom nem érdekli őket, hogy tévedtek, megvonják a vállukat és fizethetünk.Gyeden vagyok.:-(
2012. febr. 8. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
igen az így van, nem tudsz mit tenni vissza kell fizetnetek, a könyvelőt meg cseréld le
2012. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Mivel te kaptad,és te éltél a pénzzel,így sajnos neked kell visszafizetned.

Egyébként én is így jártam.Nekem nem járt csak a férjemnek.De én már az zelső hónapban észrevettem,hogy egy kicsivel több a fizetésem mint amennyinek kellett volna lennie.Így felmentem az irodába,hogy megkérdezzem,kaptam fizetésemelést vagy minek kéne örülnöm.Akkor vették észre,hogy tévedésből nekem is jóváírták az adókedvezményt.Szerencsémre,még vissza lehetett csinálni,,így később nem volt gond..

Te hogy hogy nem vetted észre,hogy picivel több a pénzed mint amennyi szokott lenni..

2012. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, neked kell visszafizetned, mert te kaptad meg azt a pénzt, ami nem jár.
2012. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem adtál nyilatkozatot és figyelembe vették, akkor kérjél tőlük kamatot rá. Legalább annyi járna. és írnék egy levelet, hogy legyenek szívesek kamatmentes kölcsönt biztosítani, tekintve hogy rosszul vontak.
2012. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,bár a helyzet nem túl biztató. :-( Nem vettem észre,akkortájt szültem,nem ez volt legfontosabb, tgyáson,majd gyeden voltam,és az eleve eléggé zavaros+a fizetési papírjaimat sem nagyon adták oda,egyszerre 7 hónapot kaptam,mert nem tudták nyomtatni(!).Teljesen kétségbe vagyok esve. :-( Ez 2 havi gyedem. :-( Igen,ebből kölcsön lesz vagy talán lehet hónapokig részletekben fizetni...
2012. febr. 8. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem a te hibádból történt ez,így nyugodtan kérhetsz részletfizetési lehetőséget(amit szerintem meg is fognak adni).De ettől függetlenül neked kell visszafizetned.
2012. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is így jártam, szintén közalkalmazottként :-((( 8 hónapig utalták, szóval év közben egyszercsak utalták, előtte nem, holott nyilatkoztam, hogy nem én veszem igénybe. :-(( most készítettem az adóbevallásom, már elvi kérdés, hogy ezek után nem bízom rájuk, de az előleglevonásnál is elcseszerinthettek valamit, mert nálam az jön ki, hogy 30000 körül kell visszafizetnem. ami persze még mindig gáz, de azért nem annyira, mint a 100 e feletti összegek, amire számítottam.
2012. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!