Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Olasz állampolgár vagyok, van...

Olasz állampolgár vagyok, van 1 garázsom, eladnám 3 millio Ft-ért. Hol, hogyan, mennyit kell majd adóznom? Nincs magyarországi adókártyám, kell-e kiváltanom? A vevőnek v. az eladónak kell fizetnie az ügyvédi, v. közjegyzői díjat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Adózás attól függ, hogy mikor vetted. Ha több, mint 5 évvel ezelőtt, akkor nem adóköteles.

Az ügyvédi díj megállapodás kérdése, de általában a vevő fizeti.

2012. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Külföldi illetőségű állampolgár esetén kizárólag a jövedelemszerzés helye alapján belföldről származó (Magyarország), vagy egyébként nemzetközi szerződés, viszonosság alapján Magyarországon adóztatható bevételére terjed ki. Ingatlannal kapcsolatos rendelkezési jog gyakorlása szempontjából a jövedelemszerzés helye az ingatlan fekvése szerinti állam. Vagyis Magyarország.

Ide kell, az itteni törvények szerint adózni utána.

Hogy mennyit kell adózni, az attól függ, hogy mikor került a tulajdonodba a garázs. Melyik évben.

Alap esetben az eladásért kapott bevételből le lehet vonni a garázs megszerzésére fordított összeget. Ezt még lehet csökkenteni bizonyos százalékkal, ami attól függ, hogy mikor vetted és mikor adod el. Tehát a kettő között hány év telt el. Garázs esetén, ha a vásárlásától számított 16. évben adod el, akkor már adómentessé vált, nem kell sem bevallani, sem adót fizetni utána. Az 5 éves (6. évben történt értékesítés) esete - adómentessé válása - kizárólag a lakóház, lakás megjelölésű ingatlanokra igaz, más egyébre nem.

Adókártyát kell kiváltani hozzá szerintem, mert az eladáskor az ügyvédnek bele kell írnia az adásvételi szerződésbe, és egy külön formanyomtatványon lejelenteni az adóhatóságnak az eladás tényét az adóazonosító jeledre hivatkozva. Szokásosan a vevőt terhelik az ügyvédi költségek, de ez megállapodás kérdése csak. Fizetheti akár az eladó is. Vagyonszerzési illetéket a vevőnek kell fizetnie majd. Ha az értékesítésből keletkezik adóköteles jövedelmed, akkor Neked adót kell majd fizetned az eladás után, méghozzá 2013-ban beadandó 2012. évre szóló adóbevallásoddal együtt.

2012. márc. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm a másodiknak (ezek szerint hülyeséget írtam elsőre, elnézést).
2012. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!