Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » E-bay vétel vatera eladás,...

E-bay vétel vatera eladás, mitől minősül kereskedésnek?

Figyelt kérdés

Olyanokat kérdezek, akik e-bayről (vagy akár máshonnan) rendelnek terméket és eladják vaterán teszveszen. Mitől minősül kereskedésnek?

Mondom a példám: Kb. 1hónapja adok el a vaterán dolgokat. Többsége hagyatékból rám maradt vagy otthoni felesleges cucc de raktam fel e-bay-es termékeket is. Mindkettőt veszik tőlem. Nem nagy összegekről van szó. Az akváriumom miatt ugrott meg az eladás 50ezerre (persze ebből vett le jócskán a vater). Kérdésem, hogy mi az az összeghatár amíg nem kell ezt bevallani, illetve mi az a határ amíg be kell, de nem kell adóznom majd az új 2012-es törvény szerint. Mire figyel a NAV, mert nem akarok tilosba járni, hogy megbüntessenek, de sehol sem találom a választ.

Lehetőleg olyan írjon, aki nem azt írja, hogy "szerintem".

Válaszotok előre is köszi!


2012. márc. 22. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
120 ezer forint bevétel (nem nyereség)
2012. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
évente
2012. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha a bevételem évente 120ezer forint alatt marad, akkor a NAV-felé nincs semmi dolgom és nem fognak megbüntetni vagy számon kérni?! Köszönöm a választ.
2012. márc. 22. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:
igen
2012. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kereskedésnek, hanem gazdasági tevékenységnek.

Annak minősül, ha valamely tevékenység üzletszerű, illetőleg tartós vagy rendszeres jelleggel történik annak folytatása, amennyiben az ellenérték elérésére irányul, vagy azt eredményezi, és ez független attól, hogy azt milyen formában végzik. Kivéve az egyéni vállalkozást.

Ettől függetlenül nem kell adóköteles jövedelmet megállapítani az ingó vagyontárgyak átruházásból származó bevételből (ez annak számít), ha a BEVÉTEL! az adóév elejétől összesítve nem haladja meg a 600 ezer forintot.

Nem a jövedelem, hanem a bevétel. Ilyenkor nem kell bevallani sem, adót sem fizetni.

Fentiek arra az esetre nem vonatkoznak, ha az ingóságértékesítést egyéni vállalkozóként űzöd. Akkor az első forinttól adóköteles.

Valamint van még egy olyan, hogy akkor sem kell bevallást készíteni, ha az ebből származó JÖVEDELMED! nem haladja meg a 200 ezer forintot. Tehát a bevételed meghaladja a 600 ezret, de a belőle - az adótörvény szerint kiszámított - jövedelmed nem haladja meg a 200 ezer forintot.

A jövedelem kiszámítása pedig szokásos úgy történik, hogy a kapott bevételből levonod a dolog megszerzésére fordított kiadásaidat (számlákkal igazolni kell!), és megkapod a jövedelmet. Ha nincsenek számlát, akkor a bevétel 25 %-a számít jövedelemnek. Tehát 25 %-os módszerrel számolva évi 800 ezer forint BEVÉTELIG nem kell bevallást készíteni, valamint adót sem fizetni. Ha nem a 25 %-os módszerrel akarsz számolni (mert Neked a másik kedvezőbb, és gyűjtögetted a számlákat - ezt hívják tételes költségelszámolási módnak, akkor a 800 ezres bevételhatár már nem biztos, hogy igaz!

2012. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, én olyan 100-150 ezer körüli bevételig gondolkodtam nem többre, csak nem akartam, hogy bajom legyen belőle. Akkor ezek szerint az még nem minősül bevallás kötelesnek, lényeg hogy ne folyamatosan csináljam.

köszi

2012. márc. 23. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!