Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozónál...

Ha egyéni vállalkozónál dolgozom bejelentett jogviszonyban, honnan tudom ellenőrizni, hogy fizeti-e az adóelőleget a részemre ha én azzal megbíztam?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Menj be az adóhivatalba és ellenőriztesd le!...

Ha bizalmatlan vagy, akkor érdemes a nyugdíjjárulék- és az egészségbiztosítást is ellenőriztetni...

2012. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2012. ápr. 19. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt a megjegyzést nem értem, hogy "én azzal megbíztam".

Az adóelőleg levonása a munkabérből és elutalása az adóhatóság részére nem megbízás kérdése, hanem a munkáltató (ez esetben az egyéni vállalkozó) kötelessége.

Tehát nincs olyan, hogy "nem akarom".

A munkabérből levont adóelőlegnek szerepelnie kell egy elszámolási bizonylaton (fizetési papír, bérpapír). Ha rajta van, akkor azt levonta a fizetésedből. Az pedig Téged már nem érint, hogy el is utalta-e az adóhatóság felé. Ha nem utalta el, akkor sem követelheti rajtad az adóhivatal. Úgy van nyilvántartva a havi bevallások alapján, mintha az adófolyószámládra befizette volna.

Azt pedig, hogy ténylegesen megfizette-e Te úgysem tudod leellenőrizni, ugyanis a munkáltató folyószámlájáról nem ad az adóhatóság felvilágosítást, csak a sajátodról, azon pedig szerepelni fog a levont adóelőleg, mint teljesített kötelezettség.

2012. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
valóban rosszul fogalmaztam! arról van szó, hogy kézbe kapom a fizetésemet és nem kapok róla semmilyen papírt sem. be vagyok jelentve, de nálunk nincs olyan, hogy bérpapír hó végén! hárman vagyunk az egyéni vállalkozónál össz-vissz és a könyvelője intéz minden adó és egyéb járulék témát (állítólag). papírt sosem kaptam, a pénzt is csak kézbe
2012. ápr. 20. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez elég gyanús párosítás: ha kézbe kapod, és bérpapír sincs, az átvételt sem kell aláírni....

Ha van ügyfélkapud ott is le lehet kérdezni a foglalkoztatási jogviszonyt. Ha nincs,akkor adóhatósági ügyfélszolgálaton, konkrétan a szóban forgó munkáltató ad-e bevallást rólad rendszeresen mint munkavállalóról, fizeti-e a járulékokat.

2012. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek után biztosan be vagy jelentve?

Ha igen, akkor mahinálnak a béreddel. Lehet, hogy hivatalosan több a béred, mint amennyit Neked odaadnak, és azért nem kapsz róla elszámolást, nehogy kiderüljön számodra.

Sok cég csinálta/csinálja azt, hogy ráírta a dolgozók lapjára, hogy kapott étkezési utalványt, aztán soha nem kapták meg, a főnök felesége vásárolta azt el. És hasonlók. Ők sem láttak soha bérpapírt, sőt a munkáltató által elkészített adóbevallásukat sem, és nem is írtak alá semmit. Akkor vajon ki írta alá helyettük éveken keresztül? Jó mi?

2012. ápr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!