Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az alább leírt közmű tartozást...

Az alább leírt közmű tartozást kinek kell befizetni?

Figyelt kérdés
Egy családi ház tulajdonosa külföldre költözött, és nem is szándékozik Magyarországra többet vissza jönni. Magyarországon lévő házának értékesítésével megbízott egy személyt. Ez teljesen hivatalos, mert ügyvéd előtt tett nyilatkozatot, melyben szerepel hogy a nevében járhat el, a pénzt felveheti stb. A házhoz tartozó közüzemű számlák a megbízott személy nevére jönnek, mert korábban ő kötötte a szerződést a szolgáltatókkal. Víz, gáz, villany, szemét, kb 800 ezer forint össz tartozás lehet. Ez az értékesítéssel megbízott személy természetesen nem akarja kifizetni a tartozásokat a szolgáltató felé. Azt mondja azért mert rajta úgy sem tudják a későbbiek folyamán behajtani, mert nincs semmije. Mi van akkor ha talál a házra egy vevőt. A vevő kifizeti a házat, a közmű tartozást természetesen nem mert nem ő halmozta fel. A szolgáltatók kit perelnének ilyen esetben? A vevőnek ebből lehet e valami hátránya?
2012. ápr. 23. 08:30
 1/1 anonim ***** válasza:

A közműtartozás azt terheli, akinek a nevére a számlák szólnak. Lehetséges olyan, hogy a közműszolgáltatóval leszerződött személy, és mellette lehetséges megjelölni olyat, hogy a közműdíjat fizető személy.

Tehát a nagymamám tulajdonában lévő házba bevitetem a TV-kábelt, de én fizetem helyette a havi díjakat. A nagymama a szerződő (mivel az Ő tulajdona a ház, tehát csak Ő rendelkezhet felette ilyen szinte is), és a háza a szolgáltatás igénybevételének helye, de a szerződésben meg van jelölve, hogy én, az unoka fizetem a közműdíjat helyette (és lehet, hogy teljesen máshol lakom). Akkor rajtam fogják behajtani az elmaradást is.

Ha külön nincs feltüntetve ez, akkor a szerződő fél a közműdíj megfizetésére kötelezett is.

A fenti esetben a megbízott személy lesz az.


A vevőnek nem lehet hátránya, hiszen nem Ő halmozta fel a tartozást. Ha nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy egy hátralékos lakást megvegyen, akkor a szerződésbe ez le kell rendezni, úgy, hogy az eladó nyilatkozik arról, hogy az ingatlan per-, igény-, és tehermentes, harmadik félnek nincs rajta követelése. Így hiába vagy Te már az új tulajdonos, rajtad nem hajthatják be. Akkor a szolgáltató bírósági útra viszi a dolgot, és egyéb módon hajtja be a megbízotton a tartozást.

Viszont, ha a tartozást már ráterhelték az ingatlanra, akkor azt eladni úgysem tudják, csak ha rendezték azt.


Olyanban is meg lehet állapodni az adásvételi szerződésben, hogy a tartozás összegével csökken a vételár, és Te rendezed helyettük azt.

Ezt az ügyvéddel át kell beszélni.

2012. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!