Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 1,5 millió felett volt az...

Ha 1,5 millió felett volt az éves jövedelmem, akkor is jár az adójóváírás?

Figyelt kérdés
1,8 millió volt a jövedelmem, ráírták az adópapíromra, hogy adójóváírás 90.000 ft. Akkor ezt most visszakapom, vagy nekem kell befizetni? A bérpapíron szerepel, ha havonta kértem, vagy nem kértem azt a 9000 ft-ot?
2008. ápr. 22. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

az adójóváírás úgy működik, hogy addig jár, amíg a fizetésed el nem ér egy bizonyos szintet. Egyszerűen fogalmazva (de nem teljesen pontosan) ha a havi fizetésed X, akkor az első hónapban az összeg ügyebár X, a másodikban már 2X, a harmadikban 3X és így tovább.

Amíg ez az összeg nem ér el egy bizonyos szintet, addig jár a havi 9000 forint. ha elérte, akkor utána már nem.


Arról, hogy havi szinten kéred, vagy majd egyösszegben, arról nyilatkozni kellett elvileg. Éveleji bérpapírt nézzél meg, azon látszik, hogy kaptál-e. Ha nem, akkor egyösszegben visszajár. Majd küldik postán, vagy utalják a számládra, attól függ, mi lett beírva az adóbevallásba.

2008. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon nem értek hozzá. Ha az év eleji bérpapíron rajta van, hogy adójóváírás 9000 akkor kaptam ugye? És ha az adóbevalláson a számított adó több mint a befizetett adóelőleg, akkor a különbözetet nekem kell befizetni sajna?
2008. ápr. 22. 13:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az adójóváírás 1,5 millió felett csökkentett mértékben jár (2762 ezerig aszem) és ha te megkaptad a maximálisat akkor vissza kell fizetned, ezért lehet hogy a számított adód több, és igen ezt neked kell befizetni az apeh részére csekken vagy utalással.
2008. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!