Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszavásárolt életbiztosításr...

Visszavásárolt életbiztosításról kell adózni?

Figyelt kérdés
Visszavásárolt életbiztosításról kell adózni? 10 év után adómentes. 2004-ben kötöttem 2014-ben járna le. A visszavásárlási érték most kb. 900 000 Ft. Ha jól tudom a 2009-es évre igénybevett adókedvezményt vissza kell fizetnem (amit ugye 2010-ben kaptam meg). +20%-os büntetőkamatot? Ezen kívül jövőre az adóbevallásban fel kell ezt tüntetnem? Így keletkezhet még fizetnivalóm?

2012. júl. 10. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 2008-ban vásároltam vissza,és ha jól emlékszem,a visszavásárlást megelőző három évre visszamenőleg felvett adókedvezményt+annak a 20%-át kellett visszafizetni.Adóbevallásban nem kell feltüntetni,adóztál már rá eleget.Úgyis kész ráfizetés volt az egész.
2012. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Az elmúlt két évben már nem tudtam visszaigényelni adókedvezményt, mert ezt a lehetőséget eltörölték, azért csak egy év. Az még belefér, csak annál többet nem szeretnék fizetni.
2012. júl. 10. 21:07
 3/6 Jaker válasza:
31%

Szia,


Semmi képpen nem vásárolj vissza mert nem éri meg. Kérdezd meg a tanácsadódat vagy a biztosítótad, hogy a szerződésben van e rész visszavásárlási lehetőséged, és ha igen akkor mennyi a max összeg amit felvehetsz. Hogy ezt miért? Ha érdekel akkor írj rám privát üzenetet és elmagyarázom. Mellesleg 10 év után kamat adót nem kell fizetned, de SZJA-t kéne, persze sokan nem tüntetik fel az adóbevallásban.

2012. júl. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Írtam.
2012. júl. 11. 17:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Voltam a biztosítónál, a megtakarítási összeg és a visszavásárlási összeg között 30 000 Ft a különbség. Ott mondta el az ügyintéző, hogy a felvett adókedvezményt vissza kell fizetnem, viszont abban nem tudott segíteni hogy én erről jövőre hogy adózok. Azt ő nem tudja. Elmondta hogy van rész visszavásárlási lehetőség, akkor nem kell visszafizetnem az adókedvezményt, mert érvényben marad a szerződés. 200 000-ret kell bennt hagynom, a többit felvehetem, viszont akkor a hozamról kell leadóznom 16%-kal. De azt sem tudta megmondani, hogy az mennyi. Ez azért van, mert részvisszavásárlásnál van kamatadó, hiába 2006 óta van, én pedig még 2004-ben kötöttem. Szja-t kell fizetnem utánna? Ezt úgy értsem, hogy mondjuk keresek évi 1 800 000-ret és felveszem a 900 000-ret az összeadódik és az 2 700 000. Akkor a 2 424 000 feletti részről kell 27 %-kal? Most már teljesen összezavarodtam!
2012. júl. 11. 19:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltam az APEH-ban is. :) Ide írom, hátha valakinek hasznos lesz. Jövőre adóbevalláskor visszafizetem a 2009-re igénybevett adókedvezményt +annak 20%-át. Ennyi. Fizetésemhez nem adódik hozzá, nem jövedelem.
2012. júl. 16. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!