Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen szerződést kössek a...

Milyen szerződést kössek a vállalkozóval, hogy ne lehessen bajom belőle?

Figyelt kérdés

Egy lépcsőházban a lakók egy része elhatározta, hogy a közös helységeket kifestetik saját (nem közös) költségen. Ki is választottuk a megfelelő vállalkozót (e.v.), és az árban is megegyeztünk. Kb. 6 napot fognak dolgozni. Kapnak előleget, a végén a többi pénzt, cserébe pedig számlát ad.

A munka elkezdése előtt milyen szerződést kell írni? Megbízási szerződést, vagy Vállalkozói szerződést, vagy mit? Nem szeretném, ha esetleg egy helyszíni ellenőrzéskor (annyi a sok spion ebben a kis világban) valamiért engem vennének elő.

Mert ha jól gondolom ebben az esetben nekem senkit nem kell bejelentenem, nem kell járulékokat és hasonlóakat fizetnem csak a kialkudott vételárat.

Előre is köszönöm a választ.


2012. okt. 9. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
vállalkozói szerződést. Előleg? Nehogymár... akkor lesz kifestve 6 nap alatt (amúgy 6 nap alatt egy nagyobb templomot kifestenek - de ez mondjuk mellékes), ha az átvételkor fizetsz. Ha van szerződés, elvileg nem lehet bukó. Ha adsz előleget, akkor az a munka elsőbbséget élvez, ahol csak a végén fizetnek. Hidd el, én is ezzel foglalkozom.. :)
2012. okt. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már bocsika, de látatlanban mire vágsz fel?

Olyan magasságú helyek, hogy nemcsak létrázni, de állványozni is kell. Rengeteg a javítás (és itt a rengeteg az tényleg rengeteg), ráadásul egy hideg fűtetlen helyről van szó, ahol a száradással is lesznek problémát.

Az, hogy az anyagra kér egy kis előleget, az szerintem nem para.

Ja, amúgy köszönöm a választ.

2012. okt. 9. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!