Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segitség kéne ajálottak nekem...

Cserhaj21 kérdése:

Segitség kéne ajálottak nekem egy épitőipari cégnél munkát saját autóval menjek 4 festővel együtt na meg is beszéltükhogy bejelentenek minden erre felhivnak és mondják hogy nekünk 5 -ünknek be kéne fizetni 120 ezer ft-ot valami tb-félére?

Figyelt kérdés
valaki segitsen köszönömmmmmmmmmm

#TB #adó becsapás
2012. okt. 15. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

?

Mi is a kérdés?

2012. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy mi a kérdés, csak sejtjük.


Nincs semmiféle tb-féle fizetési kötelezettség a dolgozónak, ha egy cég alkalmazná munkavállalóként.


Tehát valami érdekes munkaerő bepalizására gondolok én.

Nehogy fizessetek bármit is! Szerintem átverés!

2012. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Aranyszabály:

A munkáért neked kell hogy fizessenek, és nem neked kell fizetni. A TB fizetés meg úgy ahogy van egy hatalmas hazugság. SOHA nem kell egy munkavállalónak előre fizetni a TB-t Azt minden hónapban TB járulék formájában a fizetésből vonják, ahogy az adót is.

2012. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A TB-t a munkabéredből vonják járulékként, tehát neked a munkáltató felé fizetned nem kell és nem is SZABAD. Ne hagyd bepalizni magad. Ha te saját magadnak vállalkozóként, vagy munkanálküliként vagy akárhogy fizetnéd a TB-t akkor is havi 6390 forint, ami 120.000-nél majdnem 19 hónap... Ilyeneknek nem szabad bedőlni.
2012. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nehogy befizesd!


Előzőnek: Vállalkozónak nem 6390 Ft a TB. Ha nincs bevétele akkor sem!

2012. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Előzőnek:

[link]


ha mész lejebb az oldalon, ott van egy táblázat az egyéni vállalkozók járulékfizetéséről. Max 6390 forintot kell fizetnie..

2012. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!