Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell kifizetni a gyes...

Hogyan kell kifizetni a gyes alatt a szabikat?

Figyelt kérdés

A tégyás és gyed ( 2 gyerek egymás után) alatt felgyűltek a szabik, amikre a 8 órás munkaviszonyom után vagyok jogosult,


akkor, ha mennék vissza dolgozni,


de még nincs 3 éves a kicsi, még gyesen vagyok,folyósítják a gyest....


szóval,még ebben, a gyesen töltött időszakban meg kell kezdeni a szabadságok kivételét, akkor ebben az esetben, hogy ha meg van tartva a gyes és ketyeg mellette a szabi, akkor, mivel nem lehet dolgozni vagy szabin lenni gyes mellett 8 órásként, akkor a régen szerzett szabik hiába 8 órányi szabadságos távolléti díjas szabadságot jelentenek, akkor is csak 6 órányit kell belőlük kifizetni, mégsem vagyok jogosult a jogosultsági idő alatt szerzett teljes munkaidős távolléti díjra,hiába voltam akkor 8 órás, amikor ez a szabi járt és felgyűlt nekem?


A 8 órásként szerzett szabik ilyenkor lecsökkennek 6 órányi pénzre? Akkor nem az számít, hogy éppen akkor, amikor jogosulttá lettem a szabira mi volt, hanem elvesznek azok az órák,mintha akkor 6 órás lettem volna?


2012. nov. 28. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pontosan, "elvesznek". Mivel már nem lehet teljes munkaidőben dolgozni akkor, ha GYES ellátásod is van, ezért 6 órás dolgozó vagy innentől kezdve. Tehát, ha kiveszed a szabid, akkor napi 6 órában fogják azt elszámolni is. Gondolj bele: A mostani szabidat sem az évekkel ezelőtti béred alapján számolják ki, hanem az azóta már növelt béreddel. A kevesebbért senki nem reklamál...

Egyébként nem kell a GYES alatt megkezdeni a szabi kivételét, ugyanis az attól "ketyeg", amikortól jelzed a munkába való visszatérési szándékod. Ha abban az időpontban GYES-en vagy még, akkor 6 óra, ha nem, mert megvártad a GYES lejártát, és utána állsz újra munkába, akkor 8 óra lesz.

2012. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mivel a GYES alatt max 6 órás munkaviszonyt vállalhatsz. Te 8 órában voltál bejelentve, igy a szabadsagod is 8 órára szól. Nem lehet 6 órás rá lecsökkenteni. Meg kell várni a GYES leteltet es utána kivenni a szabadságot, máshogy nem lehet.
2012. nov. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lecsökkenteni nem lehet persze a dolgozó beleegyezése nélkül, de akkor viszont le kell mondania a GYES-ről. Viszont, ha meg akarja tartani, akkor kénytelen elfogadni a 6 órás munkaidőt. És ebben az esetben bizony 6 órára fogják neki a szabikat is számolni. Viszont, ha megvárja a GYES lejártát, vagy lemond róla, akkor marad az eredeti 8 óra, és az után kapja a szabikat is.
2012. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem írta, hogy visszamenne mar dolgozni. Én biztos kivárnam a GYES végét. Nem mindegy az a pénz.
2012. nov. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem írta, de azt igen, ha ... "még ebben, a gyesen töltött időszakban meg kell kezdeni a szabadságok kivételét, akkor ebben az esetben, hogy ha meg van tartva a gyes és ketyeg mellette a szabi"...


A kérdés lényege szerintem az volt, hogy 6 órásként fogják az eredetileg 8 órára vonatkozó szabijait kifizetni tényleg?

2012. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal ez lehetetlen. Nem lehet visszafelé munkabért csökkenteni, szerződést módosítani. Nyolcórás kent dolgozott, úgy jár neki a szabi.
2012. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha 4 órásba mennék vissza, akkor 4 órára számfejtenék?

2012. nov. 28. 08:25
 8/11 A kérdező kommentje:
szerintetek olyat lehet,hogy részmunkaidőben dolgozni és majd ha lejár a gyes, akkor kivenni a 8 órában felgyűlt szabikat? vagy ezt csak kérhető és a cég néz rám mosolyogva?
2012. nov. 28. 08:26
 9/11 anonim ***** válasza:
A GYES mellett 6 órában dolgozhatsz, akar az eredeti cégednel is. Nem kell ki enned a szabikat, csak a GYES lejárta utan.
2012. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nekem azt mondták, hogy olyan, hogy 6órás, nincs, csak 4

ezt szabad nekik?

2012. nov. 28. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!