Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen közterheket kell...

Moyra69 kérdése:

Milyen közterheket kell fizetnem ha egyéni vállalkozást indítok és mellette van egy bejelentett 8 órás munkám?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Januártól ha a katát választod, akkor főállásban hat millió árbevételig havi 50000 Forintot kell fizetni, ha mellékállásban vagy, akkor havi 25000 Forintot kell fizetni, és azzal letudtad a közterheket. (Adó, Tb, stb)
2012. dec. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az előző hozzászólónak nincs igaza, havi fix 50eről sem, de főleg nem hallottam havi fix 25eFt-ról sem...

következőképpen alakul: [link]

2012. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Magyarul ha van igazolható heti legalább 36órás jogviszonyod, nem kell semmilyen járulékot fizetned, a vállalkozásod bevételétől függetlenül..így "nem lehet veszteséges hónapod", de természetesen ez több dolgon is múlik.

De ha pl. egy napot sem dolgozol a 30nap alatt, ergó 1ft bevételed sincs, akkor sem kell számolnod azzal a kb. 35-40E-ftal ami minden főállású vállalkozót érint!

2012. dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocsánat, én tévedtem..amit az előző hozzászóló szólt az az adózásra vonatkozik...ha jól értelmezem, évi 6millió ft-ig másodállású vállalkozónak lehetősége lesz a havi fix 25E ft-os adófizetést választani
2012. dec. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!