Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rózsaszín csekkes fizetéseket...

Rózsaszín csekkes fizetéseket vissza tudja-e ellenőrizni az APEH?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A banki átutalásokat a bankok rögzítik és az APEH kérésére azt kötelesek kiadni. Igaz ez a rózsaszín csekkes befizetésekre is? Ezeket rögzíti a posta és kiadja az APEHnek ha kéri?

Ha a pénzkifizetést egyszerű borítékban küldök akkor mennyi az esélye, hogy a postai dolgozók 'elvesztik'\\ellopják azt?


2009. aug. 19. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Az APEH a bankszámlád forgalmát tudja ellenőrizni : bárhonnan jönnek befizetések, átutalások, az megjelenik a bankszámládon bevételként.


Ez kikerülhető akkor, ha a rózsaszín csekkes befizetést a nevedre/címedre kéred, nem pedig a bankszámládra!


Borítékban pénzt küldeni nagy őrültség!!!

Elég nagy az esélye, hogy "eltűnik" a boríték...

2009. aug. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha érkezik pénz mondjuk egy postafiókra, akkor annak van nyoma a postán, hogy mennyi szerepelt a csekken. Ezt ők tuti elmentik valahova, vmilyen rndszer tuti van erre mégha fapados is a posta.

Ezt kikérheti az Apeh indokolt esetben. Nem?

2009. aug. 20. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Én hallottam valami olyasmit, hogy a 200ezer Huf v. 1000 Eurótól nagyobb befizetéseket jelentik az Apehnek (még a sárgacsekkeset is), de nem vagyok ebben biztos.
2009. aug. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A rózsaszínű(ugynevezett biankó csekket),nem tudják leellenőrizni! Ezért is kellett tavaj személyes adatokat ráirni a csekkre(szül dátum,személyiszám stb...,csak ezt eltörölték,mert jogokat sértett)!
2010. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!