Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár e az apának is a családi...

Jár e az apának is a családi adókedvezmény a magzati 91. naptól ha csak élettársi kapcsolat van?

Figyelt kérdés

2013. jan. 13. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak egy családtagnak jár, úgy tudom. Élettársnak adható, az én párom cége nem volt hajlandó adni, csak, miután összeházasodtunk.

A munkahely könyvelője, bérszámfejtője meg tudja mondani.

2013. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, csak az egyikőjüknek jár. Vagy az apának, vagy az anyának, de ha csak az apa veszi igénybe akkor is igénybe veheti ha csak élettársak.
2013. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy ha csak élettársak akkor magzatra nem vehető igénybe csak akkor ha megszületik a baba.

Csak az egyik veheti igénybe vagy az anya vagy az apa.

2013. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magzati korban kizárólag a várandós nő és annak házastársa veheti igénybe év közben az adóelőlegek levonásánál a családi kedvezményt, élettárs még akkor sem, ha a gyermek vér szerinti.

Amint megszületett, akkor már Ő is jogosult rá.

Ha a házastársa lenne, akkor ilyen gond nincs.

De az igénybe venni nem tudott kedvezmény nem vész el, csak éppen ki kell várni az év végi adóbevallást, és abban már az élettárs is "jogosult" lesz (figyelembe veheti) arra az időszakra vonatkozóan is.

2013. jan. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!