Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az "örökségről lemondást"...

Az "örökségről lemondást" hogy- mikor kell csinálni? Apósoméknál bajok vannak, nem akarok semmi rosszat nekik de hallottam hogy ha lemondunk az örökségről akkor nem terhelődik az örökösre a tartozás.

Figyelt kérdés
Talán valami papírt kell kitölteni ügyvéd vagy ilyesmi előtt én legalábbis így hallottam-gondolom.

2013. jan. 25. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az adósságot csak az örökség értékéig örökölhet az ember. Tehát ha az össz. érték, amit rátok hagynak 1 millió forint és a tartozás 2 millió akkor visszautasítja az örökséget és kész.

Ha a tartozás és az örökség értéke megegyezik, akkor nem kaptok semmit.


Ha a tartozás kevesebb, mint az örökség, akkor megkaphatjátok mindkettőt, de a különbözetet meg kell adniuk. Tehát ha mondjuk egy házat örököltök 10 millióért, meg 2 millió készpénzt, és az adósság 11 millió forint, akkor nyugodtan vegyetek át mindent és 1 milliótok marad a végén.

2013. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,náluk az a helyzet, hogy a létező összes irányba tartoznak és a birtokukban levő lakás-kocsi "egyebek" töredékét se fedezi ,valószínűen...a "lemondást" elég akkor megtenni ha aktuális lesz, vagy előre kell,azt nem tudod?
2013. jan. 25. 15:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha majd aktuális lesz, ráér akkor.
2013. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!