Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell még TB-t fizetnem?

Kell még TB-t fizetnem?

Figyelt kérdés
2012 jún óta fizetem a TB-t, a héten pedig lesz már bejelentett munkám, de egyenlöre csak 4 órás (nem vállalkozó vagyok csak sima alkalmazott). Tudom hogy a TB-t be kell jelentenem hogy nem fizetem tovább, de igaz hogy csak ha 8 órás munkaviszonyom lenne, akkor nem kell fizetni tovább? (ismerösöm monda, de nem nagyon bizom a tájékozottságában. )

2013. febr. 5. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A "TB" nem fizetés feltétele, biztosítási kötelezettséggel járó jogviszony. A munkaviszony pedig az, függetlenül attól, hogy hány órásról beszélünk. Az itt nem oszt nem szoroz...

Tehát ha lesz munkaviszonyod, akkor nem kell fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot magad után.

2013. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ok Köszi szépen!
2013. febr. 5. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!