Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy pc üzlet egy nagykertől...

Ha egy pc üzlet egy nagykertől vesz valamit azt áfás áron veszi igaz? A haszon csak annyi amit még arra rátesz az üzlet? (kb 10%)

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 09:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

nekem legalábbis ezt monta a főnököm.

meg fura hogy nem lehet visszakapni az áfát?régen volt ilyen nem?

2013. márc. 18. 09:58
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Igen, ráteszi a saját hasznát. Az ÁFA-t viszont vissza lehet igényelni.
2013. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

akkor mér mondta hogy nem?

azt mondta hogy ha visszaigényelnék akkor jobban körmükre nézne az adóhivatal

2013. márc. 18. 10:02
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Visszaigénylik, de nem kérik vissza! Ez más tészta.


Ha egy cégnek visszaigénylendő ÁFA-ja van, akkor valóban meg szokta nézni a NAV őket sűrűbben.. Régen mi is úgy csináltuk a cégben, hogy ha olyan hónap volt, hogy visszaigénylendő ÁFA-nk volt, bent hagytuk.. és ha következő hónapban nekünk kellett ÁFA-t fizetnünk, akkor annyival kevesebbet utaltunk át, amit az előző hónapban nem kértünk visszafizetni. Nem tudom érted-e.


De te mit szeretnél? A cégtől venni egy alkatrészt ÁFA mentesen, nagyker áron?

2013. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hát nem értem hogy ha egy áruháznak is áfásan kell venni nagykertől,akkor hogyhogy egyesek mondják hogy nagykeráron vettek ezt azt amazt...

hogy tudnék én is nagykeráron vásárolni pc alkatrészt ilyestmi?

2013. márc. 18. 10:22
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Úgy, hogy a nagyker ár Áfásan is kisebb, mint a kisker ár Áfásan! Logikus nem?
2013. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nagyker áron áfásan veszi, és az áfát visszaigényli... (de ha visszakérendő áfa-ja van, azt bent hagyja a NAV folyószámláján).. de látom nem nagyon érted.


Szerintem kérdezd meg a nagykereteket, hogy tudnának-e neked adni áfa nélkül nagyker áron... nekem néha szoktak, mi is kapcsolatban vagyunk a nagykerünkkel, de nem pc-vel foglalkozunk. (ilyenkor szállítólevelet adnak és zsebbe fizetem ki az árut a főnöknek áfa mentesen).

2013. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
De olyat is csinálhatsz, hogy megveszed ÁFA-san és kérsz számlát egy olyan ismerősöd cégének a nevére, aki neked a számláért cserébe visszafizeti az ÁFA összegét, és akkor máris nagyker áron "nyerted" meg.
2013. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Kevered a fogalmakat.

A nagyker ár az, amin a nagyker értékesíti az áruját a viszonteladók számára.

A kisker ár az, amint bárki megveheti a boltban az árut.

Vannak cégek ahol nagy- és kiskereskedelem is folyik, nagyker áron a viszonteladóknak, kisker áron a végső felhasználóknak árusítanak.

A nagyker ár kisebb, mint a kisker ár, de különböző feltételekhez köthetik: vállalkozói jogviszony, megfelelő tevékenységi kör, van ahol vásárlási limit is (akár mennyiségben, akár árban) van kikötve.

A nettó ár és bruttó ár más tészta.

Vásárolni és eladni mindenki bruttó áron vesz, illetve ad.

Ha a vásárló ÁFA alany, a fizetendő ÁFAját (az eladásokban felszámított ÁFAt) csökkentheti a törvényi keretek betartásával a levonható ÁFAval (a vásárlásokban felszámított ÁFAval)

Vannak olyanok, amiknek az ÁFAja akkor sem vonható le, ha a termék/szolgáltatás a cég tevékenységének érdekében merült fel.

Ha a vásárlások alapján levonható összeg ÁFAja magasabb, mint a kiadott számlák alapján fizetendő ÁFA összege, akkor egy bizonyos összeghatár fölött vissza lehet igényelni az ÁFAt (az összeghatár alatti ÁFAt nem visszaigényli, hanem átviszi a következő időszakra és annyival csökken a ténylegesen fizetendő ÁFAja, ill. nő a visszaigényelhető ÁFAja)

Azokat a cégeket, ahol áFA visszaigénylés van, fokozottan ellenőrzi a NAV.

Amit a ma 1026-os ír (kérdezd meg a nagykereteket, hogy tudnának-e neked adni áfa nélkül nagyker áron) az a feketekereskedelem.

A 10:27-es pedig az ÁFA és adócsalás.

Persze mindkettőt csinálják, ha van megfelelő ismeretség.

2013. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szívesen, máskor is!
2013. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!