Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás nyitásához...

Egyéni vállalkozás nyitásához kérnék némi segítséget nagyrészt adó ügyben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mozgóárusítással /büfé/ lángos,kolbász,hekk,sör,bor,pálinka,üdítő szeretnék foglalkozni/fő profil lángos/ Kérdés: Melyik adónemet válasszam a kitöltendő ev igénylése űrlapon?Egy hónapban kb 8-12 napot dolgoznék/hó hétvégéken és én lennék az eladó, ha kell akkor egy egy rendezvényen alkalmaznék kisegítőt.Valamint az sem egyértelmű, hogy mely tevékenységi köröket kell felvennem pl alkohol árusitásához.Ha olyan tev.kört is felveszek, amit később nem gyakorlok az jár valaiféle kötelezettséggel?Köszönöm a válaszokat!

#adó #vállalkozó #lángos #tevékenységi kör #adó.egyéni vállalkozás
2013. márc. 27. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod a választható tevékenységi köröket és azt is látod, hogy melyik engedélyhez és/vagy bejelentéshez kötött. Az adózás választásához tudni kéne, hogy milyen bevételre és kiadásra számítasz.

2013. márc. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ezt már én is megtaláltam, de kicsit ködös, mivel én büfékocsival megyek majd ezért nem tudom hogy melyik tev kör a nekemvaló mivel olyanok vannak, hogy sörbár hidegkonyhás, italkiskereskedés stb.Nekem az evidens az lenne pl.: szeszesitalok kimért árusitása stb.Az ev igénylőlapon melyik opciót kell beixelnem, a KATÁhoz?Alanyi áfamentesség?Köszönettel
2013. márc. 28. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!