Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyesen lévő anyukák véleményét...

Gyesen lévő anyukák véleményét várom adóbevallás 2013 ügyben? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egyszerüsített adóbevallást választom minden évben, Gyeden és Gyesen voltam 2012-ben végig,semmi más jövedelmem nincs.

Ma megkaptam a bevallásom, miszerint még 51000 Ft ot be kell fizetnem... Kimondani is sok, nemhogy befizetni. Kérdem én másnál is igy vonják a járulékokat? Nekem még egyik évben nem hoztak legalább egy nullást, mindig fizetnem kell.. Sajnos nem értek az adózáshoz, de ez felháborító.



#adóbevallás #GYES #adóvisszafizetés
2013. ápr. 29. 13:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így van.

Ugyanis, ha elolvasod az egyszerűsített bevallás kitöltési útmutatóját, akkor abban benne van, hogy akkor válaszd, ha ugyanolyan összegű kedvezményt akarsz igénybe venni, mint amilyet év közben kértél a kifizetőktől, vagy azok figyelembe tudtak venni. Az adóhatóság nem tudhatja, hogy Te más összegű családi kedvezményre vagy jogosult. Ő éppen ezért nem foglalkozik ezzel. Tehát leírta! Ha nem olyan összegre vagy jogosult, mint amilyen összeget a kifizető/munkáltató érvényesíteni tudott év közben, akkor ne kérd azt, hogy az adóhatóság készítse el helyetted a bevallást. Ugyanis Ő nem tud más adatokból dolgozni, csak azokból, amelyeket a kifizetők havonta lejelentettek neki. Attól teljesen eltérhet az, amire Te ténylegesen jogosult vagy!


Nekem is az a gyanúm, hogy a családi kedvezmény nem olyan összegű, mint amennyire az adózó jogosult lenne.

Tehát az Anyuka nem kérhette volna, hogy az adóhatóság készítse el a bevallását, mivel nem a kifizető által figyelembe vett családi kedvezmény összegét akarja érvényesíteni a bevallásában!


NEM A HATÓSÁG A HIBÁS... most kivételesen!

2013. ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én írtam az előző hozzászólást! Attól függetlenül fenntartom azt, amit írtam, hogy a közölt adatok alapján tényleg 0-ásra jön ki a bevallás. Tehát eltolta a hatóság is. De ha nem szúrják el, akkor is "rossz" a bevallást, hiszen az Anyukának visszaigényelendő adója lenne, mivel 2012. évben végig GYED-en, GYES-en volt az Anyuka, tehát tuti, hogy 12 hónapnyi, tehát 750 ezer forintnyi családi kedvezményre jogosult lenne, amelyet az 521.179,- Ft-nyi adóalapjával szemben maximálisan érvényesíteni tud. Így még a levont adóelőleg is visszajár neki!


Anyuka nem kérhette volna, hogy az adóhatóság készítse el a bevallását, és ráadásul az adóhatóság még el is szúrta neki...:(

2013. ápr. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát igen, így belegondolva tényleg nem is kérhette volna az egyszerűsített adóbevallást, na de azért akkor az a nav-nak issza kellett volna utasítani. na mindegy, a lényeg, hogy időben kiderült.

Egyébként tavaly is volt fizetendőd? Mert mint írtad mindig velük csináltattad meg, így valószínű, hogy akkor sem vették figyelembe a családi adózást. Ebben az esetben érdemes volna önrevíziózni a tavalyi adóbevallást, és visszaigényelni a jogtalanul befizetett összeget.

2013. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Na sikerült megcsináltatni az adóbevallást?
2013. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Még nem sikerült bescanneltetnem. A férjem 12 én jön haza, be kell mennie a volt munkahelyére, mert nem egyezik a bevallása a papiron szereplő adatokat. Május 21 ig kell a javítottat leadni. 13, 14-én jelentkezem,hogy hogy állunk. :)
2013. máj. 5. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!