Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi munkaviszony utáni...

Alkalmi munkaviszony utáni adózás?

Figyelt kérdés

Elég hosszú ideje munkanélküli vagyok, úgy néz ki, hogy sikerült egy munkalehetőséget találni, ahol alkalmi munkaviszonyba dolgozhatnék pár napot( naponta bejelent az apehhoz), majd amikor jól tudunk együtt dolgozni, akkor tényleges munkavállaló leszek.

500ft-os órabérbe dolgozhatnék nála, viszont jelenleg gondolkodunk itthon, hoy na igen, de az alkalmi munkaviszonyba keresett költség nettó érték, vagyis adózni is kellene utána. A kérdésem annyi, hogy hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyit kellene fizetnem és mikor az apehnak? A bevallási kötelezettség is érdekes, hiszen nagyon sok helyen azt írják, hogy egyszerűsített munkaviszony, nem kell utána adózni, de miután nekem fizetésem lesz belőle, valahol mégis.

A munkáltató arról világosított fel, hogy miután alkalmi munkaviszonyba dolgoznék pár napot, kapnám az önkormányzattól a 22 800 ft-os foglalkoztatás helyettesítő vagy milyen támogatást.( Akkor kapom az alkalmi munkaviszonyból származó összeget, és a segélyt?A segély után tudtommal eü-re vagyok jogosult, vagy biztosított, ezt nem tudom.).

Félek, hogy az alkalmi munkaviszony csak a munkáltatónak lesz jó, mert ő letudja az egészet egy nap 1000 ft-tal, én meg ott vagyok, hogy ki tudja, hogy mikor és mennyit kellene fizetnem, ha kell is. Örülök is a munkalehetőségnek, de a kérdéseim válaszainak utána nyomozása után egyre jobban el vagyok keseredve.


2013. máj. 2. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne már. Kell adózni még ezután? Én úgy tudom, hogy te már a bruttó értéket kapod. Legalábbis remélem mert én is dolgoztam így.
2013. máj. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nettó a levonások utáni (járulékok, adók nélküli) összeg.

A bruttó összeg az amiből vonnak járulékokat, adót.


Az egyszerűsített foglalkoztatás adózási szabályai (is) minden évben változnak.

Idén nem kell bevallani és adózni az egysz.foglalkoztatásból származó jövedelem után, ha annak egy napra jutó összege nem haladja meg a 4510 forintot.

Ha te napi 8 órát dolgozol, akkor 4ezer forintot kapsz naponta. Ez után nem kell adóznod és bevallanod sem kell.


"A munkáltató arról világosított fel, hogy miután alkalmi munkaviszonyba dolgoznék pár napot, kapnám az önkormányzattól a 22 800 ft-os foglalkoztatás helyettesítő vagy milyen támogatást.( Akkor kapom az alkalmi munkaviszonyból származó összeget, és a segélyt?"

Igen, így van.


"A segély után tudtommal eü-re vagyok jogosult, vagy biztosított"

Egészségügyi ellátásra vagy jogosult.

2013. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyszerűsített foglalkoztatásnál van egy adó alól mentesített keretösszeg. Ez 2013-ban napi 4.510,- Ft. Ha beszorzod a foglalkoztatás napjait 4.510 Ft-tal, és a kapott összeg ez alatt van, akkor nem kell adót fizetned utána és bevallani sem! Ha fölötte van, akkor pedig csak az adó alól mentesített keretösszeget meghaladó jövedelmet kell bevallani és fizetni utána az SZJA-t.
2013. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, nagyon sokat segítettetek. Már itthon már rémeket láttunk, hogy mi van akkor, ha adózni kell utána, és csak 2014-be derülne ki, amikor be kellene vallani...Szóval megnyugodtam. Köszönöm még egyszer.:)
2013. máj. 3. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!