Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYED- bejelentett munkaviszony...

GYED- bejelentett munkaviszony? Adózás magam után?

Figyelt kérdés

SziasztokKicsit hosszú és bonyolult leszek:)))


Úgy néz ki terhes vagyok, de soha de soha nem volt bejelentett munaviszonyom.Júli végére-aug elejére vagyok kiírva.


Na most mi szeretnénk a GYEDet majd igénybevenni.


Januártól bejelentenénk a családi vállakozásunkba 8 órára és magam után fizretném a járulékokat!(tudom, hogy 150 ezer bejelentettnél kb 50 lesz, felkészültem rá)


És így meglesz a 180 nap biztosított munkaviszonyom szülés előtt.UGYE???


Az nem baj, hogy a 2008 as évben nem volt egyátalán?Ekkor figyelembe veszik a szülés évét?azaz a januártól júliusig terjedő időszakot?

Ez alapján számolják majd a gyedem???


És ha közben táppénzre megyek?Akkor kb 3 hónap után mehetek nem?Hogy így is meglegyen a 180 nap folyxamatos biztosíás.

Jól tudom hogy ha nem volt bejelentettem ezelőtt akkor csak annyi időre mehetek táppénzre, amennyit dolgoztam?


(Ha 3 hónap munkaviszony van akkor 3 hónap táppénz.)<---így is beleszámolják a gyedbe?


Kérlek segítsetek kiigazodni!!!!


Köszönöm!!!


Számokat is szívesen veszek, könnyebb talán megérteni


2008. nov. 29. 17:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%

Ezért tart ott az ország, ahol... Talán eddig sem ártott volna adóznod a fizetésedből. Eddig éltél mint Marci Hevesen, most meg tartanád a markod? Először talán berakni kellene, és nem csak néhány hónapig.

Egyébként, ha meg van a 180 nap akkor (sajnos) jár.

2008. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Ennek én is utánakérdeztem és utánaszámoltam. Először is ha 150ezerre vagy bejelentve, akkor nem 50ezret fizetsz, hanem adóval együtt majdnem 80-at. Ezenkívül a szülést megelőző két év átlagát veszik alapul, azaz ha csak egy évig fizetsz, akkor kapsz ugyan gyedet, de pont fele annyit, mintha két évig fizetted volna, mert két évre osztják el a befizetett pénzt. Lényeg a lényeg: nagyjából ugyanannyit kapsz vissza, mint amennyit befizetsz, vagyis ugyanott tartasz, mintha járulék- és adófizetés helyett inkább bankba rakod ugyanazt a pénzt. Arról nem beszélve, hogy ami pénzed a bankban van, azt nem tudják időközben ilyen-olyan rendeletekkel csökkenteni, mint az esetleges gyedet. A helyedben fizetném a minimumjárulékot (kb. 4500 ft), hogy biztosított legyek, a többi pénzt meg félretenném.
2008. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok: a gyed akkor buli, ha alkalmazott vagy, és a munkáltató fizeti be utánad a járulék nagy részét. Ha családi vállalkozáson belül saját magatok fizetitek be az egész összeget, akkor egy fityinget nem nyertek rajta.
2008. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%
Megnéztem neked munkabérkalkulátoron: 150ezer bruttó fizetés után az adó és a (munkáltatói + munkavállalói) járulékok összesen 100ezer forintot tesznek ki. Ez több, mint a gyed maximális összege. Ráadásul a gyed számításánál, mint feljebb írtam, 2 év átlagát veszik alapul, vagyis ha 6 hónapig fizetsz, akkor is 24 hónappal osztják el a 150ezerx6=900ezer forint fizetést, vagyis a gyeded alapja egy 37500 forintos fizetés lesz.
2008. nov. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

na jó én ezt nem így tudom

azért köszi


pont ezért tart itt az ország ahol...akik nem tudják mikor mennyit hova fizetnek

2008. nov. 29. 18:36
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem kerdezzel meg egy nagyon jo konyvelot, akar tobbet is, es akkor biztosan tudni fogod! Sajnos nem tudok neked segiteni.

Minden jot neked!

2008. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%
Mert te aztán tudod, hogy mit hová NEM fizetsz.
2008. nov. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell mindjárt abból kiindulni, hogy adócsaló? Lehet egyszerűen háztartásbeli is, nem dolgozik, mert kettőjükre elég volt a férje jövedelme, de a baba mellé már jól jönne a gyed összege is. Teljesen normális és egészséges késztetés, hogy az ember kihasználja az adódó lehetőségeket.
2008. nov. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
semmivel nem vagy külömb mint az utolsó, ingyenélő munkakerülő.Előbb kellett volna gondolkodni, körülbelül akkor mikor mi -adózók-tartottunk el téged is.jelentsd csak be magad, adózz csak, legalább mi jól járunk ezzel, az med hogy te, az meg most minket nem fog érdekelni.
2008. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
*különb
2008. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!