Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudjam, hogy a munkálta...

Honnan tudjam, hogy a munkáltatóm megcsinálta-e az én adóbevallásom?

Figyelt kérdés

Tavaly dolgoztam kb. 8 hónapot főállásban. Viszont nem tudom, hogy a multi (multinál voltam) automatikusan megcsinálta-e ezt az adóbevallást. Honnan tudhatom meg?


Ha nem, akkor én mit csináljak most? Azt se tudom, miről van szó...


Egy könyvelő mennyit kér ezért?


2013. máj. 5. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem a munkaügyis csajt.

Szerintem ha már nem is dolgozol ott akkor is bemehetsz megkérdezni csináltak-e valamit, ha nem, akkor hogy mi a teendő. Vagy segít vagy elküld, hogy nem az ő dolga, de legalább megtudod, hogy csináltak-e valamit.

2013. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egész biztosan nem csinálta meg, mert pár év óta ez nem kötelező a munkáltatók számára.

Másrészt viszont, mivel nem dolgoztál ott egész évben, és az év többi hónapjában akárhol máshol is dolgozhattál elvileg, az összevont = két helyről származó jövedelmed és a két helyen levont előlegek stb. együttes össszegét ő honnét a bánatkból tudná.

Persze azt sem tudhatja, ha nála 8 hónapot dolgoztál, hogy a többi 4 hónapot sehol sem dolgoztad.


Akárhogyan is nézzük, kaptál tőle anno u.n. kiléptetős papirokat, azt szépen megfogod, elviszed egy könyvelő irodára és még időben vagy, szépen megcsinálják neked.


Nem szoktak sokat kérni, persze ez is országrészenként, ill. városonként változó. Kérdezz meg több könyvelőt, ill. ismerősöket, barátokat szomszédot, stb. és döntsd el hova viszed.

2013. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolónak teljesen igaza van. Ha már nem ott dolgozol, akkor tuti, hogy nem csinálta meg. Keresd meg a kilépő papírjaid, a jövedelemigazolást, és kérd könyvelő segítségét.
2013. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Továbbmegyek! Azért, hogy a munkáltató "megcsinálhassa" az adóbevallásodat, erről írásbeli nyilatkozatot kér Tőled, ha abba a körbe tartozol, akinek megcsinálhatja.

Ha 2012. december 31-én már nem álltál vele munkaviszonyban, akkor még csak nem is csinálhatja meg, tehát nyilatkozatot sem kér Tőled ez ügyben.


Szinte 100 %, hogy nem csinált a volt munkáltatód Neked adóbevallást a 2012. évi jövedelmeidről...

2013. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!