Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 15 éves diákmunka adózás?

15 éves diákmunka adózás?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy szülői nyilatkozattal tudok munkát vállalni...de ez biztos? és kell-e utánam adózni? mert egy ismerős fagyizóba dolgoznék, de a tulaj ezekkel nincs tisztába (ahogy én se..) Szóval a lényeg, hogy ha kell, akkor mennyit adózna utánam?

2013. jún. 2. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, szülői beleegyezéssel dolgozhatsz, és igen, kell utána adóznod. De csak adót vonnak belőle, járulékokat nem, mint a rendes munkavállaló esetében. Az adó pedig a bruttó béred 16%-a.
2013. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaj félreértettem, tehát az a kérdés, hogy a munkaadó mennyit adózna utánad. Valamit biztos kell a diákmunkás után is fizetni, de ezt én sem tudom, hogy hogy van.
2013. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak SZJA-t akkor vonnak egy diák munkavállaló után, ha diákszövetkezeten keresztül vállal munkát. Ha nem azon keresztül, akkor mindent vonnak tőle (járulékokat is), mint bármilyen más "sima" munkavállalótól. Ez alól kivétel lehet még, ha megbízási jogviszonyban dolgozik valaki, de a Te esetedre ezt nem fogják alkalmazni.


A kötelező levonások a munkavállaló bruttó béréből, annak bruttó összegét alapul véve:

10 % nyugdíjjárulék

4 % természetbeni egészségbiztosítási járulék

3 % pénzbeli egészségbiztosítási járulék

1,5 % munkaerő-piaci járulék

16 % személyi jövedelemadó előleg


Ezen felül a munkáltató közterhe: 27 % szociális hozzájárulási adó, valamint 1,5 % szakképzési hozzájárulás.

Ezt nem Tőled vonják le, hanem a munkáltató fizeti még plusszba be az államnak a bruttó béred után.

2013. jún. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!