Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Angliaban elok: Otthonrol...

Angliaban elok: Otthonrol kapott penz utan kell adozni?

Figyelt kérdés

Zarojelbe megjegyeznem: 5 eve elek idekinn, korulbelul 4 eve kapok benefitet a HMRC-tol majd 3 eve child benefitet es child tax creditet, mivel van egy majd 3 eves gyermekem.

Tulnyomo reszt az en es a parom jovedelme a minimum berezes korul van - jelenleg en 5 oraban dolgozok, de parom annyit tulorazik, hogy kettonk jovedelme egyutt olyan, mintha mind a ketten teljes munkaidoben tulorak nelkul minimalberert dolgozna. 2 evig itthon voltam vele, addig stagnaltunk anyagilag, illetve lassan csokkentunk. Ahogy visszamentem dolgozni, elkezdtunk lassan gyarapodni. Nagyon lassu mertekben gyarapszunk. Gyerekvallalas elott mar megnyitottunk egy CASH ISA-t mind a kettonk reszere, az egyiken 4, masikon 3 ezer volt kabe, amit nem kellett bejelenteni.

Apukam eldontotte, hogy meg eleteben megprobal segiteni, es kiadni az oroksegem nagy reszet. (olyan baja van, hogy barmelyik pillanatban....de akar elhet meg hosszu ideig is) Hazat szeretnenk venni, ezert szeretne segiteni.

Otthon is van megtakaritasunk, itt is volt az a par ezer a szamlan, plusz az ISA-k. Eppen onerobol is bele tudtunk volna vagni. Kabe 1.5 hete utalt a szamlankra 14 ezer fontot. Az erdekelne, hogy ebbol most nekem adoznom kell e.

Mult heten kirandulni voltunk egy hetig. Kozben egy level a HMRC-tol, hogy mult ev majusatol iden majusig kerik a bank statementemet, amit epp a kirandulas alatt egettem el barbaquzas kozben. Csutortokon visszajottunk a kirandulasbol, mert volt egy program, amire a lanyunkat nem akartuk vinni, barataink vigyaztak ra. Ekkor lattam meg a levelet. Masnap elso dolgunk volt bemenni a bankba es atutaltatni a maximalis osszeget az ISA-kra. Ez 5700-at le vett fejenkent, igy mar csak par ezer maradt, plusz az eleve rajta levo.

Az a kerdesem, hogy kell e adoznom ez utan. Meg van egy lehetosegem, amivel esetleg eldughatok meg tobb penzt az adozas elol: van egy lehetoseg, hogy a gyerek szamara nyitok egy megtakaritasi szamlat, csak azt meg nem csinaltuk meg, mert elobb utana akarunk jarni pontosan, hogy azt mi mozgathatjuk e, mennyit lehet berakni egy adoevben, azt jelenteni kell e.

Ami a Cash Isa-n van, azt tudom, hogy nem vagyok koteles bejelenteni a HMRC-nek, irja is a papiron, hogy azt ne szamoljam. Gyerek reszerol 3000-re emlekszem, de nem vagyok benne biztos.

Ha azt is megcsinalom, akkor kerekre eltunik az egesz, mert apukam 14300 fontot utalt at nekunk.

Ez teljesen legalis, ugy ertem betenni a cash isa-ra, mindenki ezt csinalja, hogy minel kevesebbet kelljen adoznia, hulye lennek nem kihasznalni. Csak azt nem tudom, hogy mivel lattak, hogy ott van, igy most kell e majd adoznom utana. Kell?


2013. jún. 3. 08:32
 1/1 A kérdező kommentje:

Felhivtam a HMRC-t, szerencsere nem a penz erdekelte oket, csak veletlen jott ki igy:D Nagyon meg voltam ijedve, mert melle csatoltak egy levelet, hogy ha rosszul adom meg a dolgokat, akar 3000-rel is buntethetnek.

A lenyeg, hogy utana nezek, de valoszinu, hogy a bank statementeket pont ugy kerik, hogy a 14000-es atutalas mar nem lesz rajta.

Csak azert kerik az adatokat, mert nincs megmutatkozva, hogy fizetek Child care-t:D Az ovinak is, meg a childminderemnek is cashben fizetek. Most fel kell keresnem oket, s kerni hivatalos igazolast a fizetesekrol. Plusz bemenni a bankba es kerni a hianyzo statementeket.:D A junior isa-t meg megcsinaljuk olyan gyorsan, amilyen gyorsan csak tudjuk:D megnyugodtam. A kerdesem fennmarad, hatha egyszer valaki hasonlo helyzetbe kerul, talal rola infot:D

2013. jún. 3. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!