Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségpénztár és önkéntes...

Egészségpénztár és önkéntes m. nyugdíj befizetések után hogy működik az adójóváírás?

Figyelt kérdés
Az alábbiakat találtam a neten : Az egyéni adókedvezmény mértéke azonban változatlan marad, így az önkéntes pénztári számlára történő egyéni befizetéssel is komoly megtakarítéás érhető el. Az egészségpénztár vagy az önkéntes nyugdíjpénztár tagja az általa fizetett tagdíj, eseti befizetés, valamint a részére jutatott támogatói adomány együttes összege után 30%-os adójóváírást érvényesíthet. Jól értelmeztem-e a dolgot: Ha a munkáltatóm havonta befizet a magánnyugdíj pénztáramra pl.10. 000Ft-ot és az év folyamán egyédi befizetésekkel /rendszertelen/ én pl. befizetek 20. 000Ft-ot pluszban, akkor 140. 000Ft után kérhetek adójóváírást? M. Nyugdíjnál havi tagdíjam+munkáltatói befiz. + egyedi befizetéseim= ŐSSZÉRTÉK 30%-át kaphatom vissza ennek is?
2009. okt. 10. 02:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit a munkáltató fizet, az után sajnos nem lehet érvényesíteni a 30%-ot, csak a saját befizetések után. Azt is úgy, hogy a visszaigényelhető összeg max. 100.000 Ft, amit nem kp-ben kapsz meg, hanem az egészségpénztári számládon írnak jóvá.

2009. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a gyors választ.

De akkor mint jelent a szövegben az EGYÜTTES ÖSSZEGE után igénylés???

2009. okt. 11. 12:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy ha te magad fizetsz havonta tagdíjat, néhanapján eseti befizetést vagy ha neked fizetnek be támogatói adományt, ezek együttes összege után te igényelhetsz vissza pénzt.

A munkáltató nem "támogatói adományként" fizet be a számládra, ezért nem tudsz abból a részből visszaigényelni pénzt.

2009. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!