Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem volt jó az adóbevalláso...

Ha nem volt jó az adóbevallásom, akkor hogyan tudok javítani az Abev programon keresztül?

Figyelt kérdés
Sajnos februárban, mikor beküldtem ügyfélkapun keresztül, utána vettem észre, hogy nem számoltam hozzá az egyik munkám és jár még vissza pénz. Írtam az adóhatóságnak levelet, de nem válaszoltak. Annyit tudok, hogy május 20 után van egy ilyen javításra lehetőségem, csak nem tudom hogy kell.
2013. jún. 18. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A 1253-as nyomtatványon, amit egyébként eredetileg is beküldtél, szóval azt a fajta nyomtatványt ismét kitöltöd mostmár a helyes adatokkal. Az első oldal kb. közepén van egy rublika, ott bejelölöd, hogy "önellenőrzés".

Figyelj oda, mert a korábbihoz viszonyítva még meg fog nyílvni valahol egy-két plusz oldal is, ahol az önellenőrzési pótlékot (kell) is be kell vésni. Amikor minden oké rajta, akkor ügyfélkapun keresztül ezt is be tudod küldeni.

2013. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 18. 16:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolót kiegészíteném csak annyival, hogy valóban kitöltesz jól egy 1253as nyomtatvány, elől jelölöd, hogy önellenőrzés, de a megnyiló oldalón nem csak a pótlékot kell beírni, hanem azt is, hogy az eredetihez képest pluszban minuszban mennyit változik a bevallásod. Igazából ezt az oldalt fogja felkönyvelni a apeh. Önellenőrzési pótlékod nem is lesz, mert ha jól értettem, csökkenni fog a kötelezettséged. Ha nem boldogulsz a kitöltéssel, írj priviben szivesen segítek.
2013. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!