Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi munka adózása hogy...

Alkalmi munka adózása hogy működik?

Figyelt kérdés

Igaz még nem időszerű még az adóbevallás, de most lenne egy 3 hónapos lehetőségem ahol alkalmival foglalkoztatnának.

Tehát április végéig volt bejelentett munkahelyem, azóta nincs. Azóta voltam egy bejelentett próbanapon, de arról semmilyen papírt nem kaptam utólag, csak az adataimat kérték a bejelentéshez.

most lenne ez a pár hónapos lehetőség.

Kérdéseim ehhez:

Milyen papírokra kell odafigyelnem hogy megkapjam, mert kell jövőre az adóbevalláshoz?

Ennek az adóját fizeti a munkáltató, vagy adóbevallásnál én bejelentem a plusz jövedelmet és utólag én fizetem?

(tavaly így jártam egy egyhetes alkalmi munka után, a könyvelőnél kiderült hogy hátralékom van amit ki kell fizetnem)


2013. júl. 14. 22:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen papírokra kell odafigyelnem hogy megkapjam, mert kell jövőre az adóbevalláshoz?

Olyan igazolást kell kapnod, amiben fel vannak tüntetve mind a munkáltató, mind a te azonosító adataid, a foglalkoztatás napjai és a kifizetett összegek.

Ez lehet pl. egy kifizetési jegyzék.


Ennek az adóját fizeti a munkáltató, vagy adóbevallásnál én bejelentem a plusz jövedelmet és utólag én fizetem?

A munkáltatónak nem kell adóelelőleget megállapítania és levonnia.

Ha, ismétlem HA lesz adófizetési kötelezettséged, akkor neked kell bevallanod és megfizetned az adóbevalláskor.

HA az alkalmi munkából szerzett jövedelmed nem éri el a napi 4510 forintot (az összes így szerzett jövedelmed osztod az alkalmis napjaid számával), akkor nem kell adóznod utána, sőt be sem kell vallanod. Ha meghaladja, akkor kell bevallanod és adóznod.


(tavaly így jártam egy egyhetes alkalmi munka után, a könyvelőnél kiderült hogy hátralékom van amit ki kell fizetnem)

Vagy meghaladta a napi összeged a 4280 forintot (napok száma szorozva a 4280-nal)

vagy másból keletkezett adófizetési kötelezettséged

vagy rosszul csinálta a könyvelőd az adóbevallást.


A próbanapra ha kaptál fizetést (törvényileg kellene), akkor kellett kapnod kifizetési/bérjegyzéket. Az kell az adóbevalláshoz. Ha nem kaptál semmi papírt, kérd el a munkáltatódtól.

Az ügyfélkapun keresztül (kb 1 hónapos csúszással) le tudod kérdezni, hogy az előző hónappal bezárólag ki, milyen jogviszonyban és mekkora összeggel jelentett be (a munkáltató ezt a bevallást mindig a következő hónap 12-ig teszi meg)

2013. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!