Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy képzlejem el a könyvelést...

Linkoln kérdése:

Hogy képzlejem el a könyvelést? Tudtok küldeni/linkelni egy képet ami egy kis egyéni vállalkozó pár napi könyvelését ábrázolja, vagy bármit, ami könyvelés?

Figyelt kérdés

Ha látok róla egy képet, már önmagában is sokat segít.

Kereskedő, eladó könyvelése lenne a legjobb.


2013. júl. 23. 21:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok hülye, ha akarnék, megtnanulhatnék könyvelni, minden adottságom meg van hozzá.

De kétségtelenül sok időt felemésztene, nagyon sok időt, és némi anyagi javat is. Erre nem szándékozom túl sok időt tölteni, nem akarok könyvelő lenni.

De attól kicsit beleláthatok a dolgokba hogy még is miből áll a könyvelés, nem?

Konkrétan egy kis vállalkozó, kereskedő könyvelése jó támpont lett volna, de a megszerzett linkek is segítettek.

És a válaszok is. Ezt köszönöm!

Ha esetleg valaki még is rendelkezik egy kis könyveléssel, elküldehetne róla valami képet.. :D

2013. júl. 24. 12:43
 12/19 anonim ***** válasza:

Menj fel a net-re, keress rá az egyszeres könyvviteli programokra, talán találsz ingyenes letölthetőt = demo-program. Ha azt (azokat) letöltöd, és szépen beleírogatsz akármilyen számokat, és máris látsz valamit.


Ne haragudj, de senki sem fogja a saját könyvviteli adatait ide neked közszemlére kitenni, hiszen az minden vállalkozónak magánügye.

Egy fizetett könyvelőt pedig ezerszeres titoktartási kötelezettség terhel, tehát mégúgysem fogja egyetlen ügyfelének sem a kész könyvelési anyagát közszemlére bocsátani.


Másrészt azért az egyszeres könyvvitelnél is célszerű ismerni a különböző törvényeket, mert azok ismerete nélkül, és könyvelési alapismeretek nélkül egyéni vállalkozóként is bizony "nagyot lehet bukni" az adóhivatalnál.

2013. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

LOL:

Nem értem, pl. a sebészek is legalább annyira titkolóznak saját szakmájukat tekintve, mint a könyvelők. Ők pl. azt vezették be, hogy minden pácienst elaltatnak műtét előtt, nehogy el tudjunk lesni tőlük valami szakmai fogást! :)))

2013. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Oké, megértem!

Akkor vázlatosan valaki le tudná írni hogy hogy könyvelem el hogy eladtam egy ceruzát?

100ft-ért.

80ft-ért vettem adásvételim, sőőt számlám van róla. Eladtam a szomszédnak pl.

Számlával.

Csak annyi hogy vezetek egy naplófőkönyvet vagy hogy hívják (Pénztárkönyv vagy naplófőkönyv közül választhatok) és felüntetem benne a mit is? Az összeget meg a számlára valami hivatkozás? mondjuk a számla sorszáma? (Ismét mondom, nem akarok könyvelni, de kicsit belelátni, még mindig akarok)

2013. júl. 24. 15:27
 15/19 anonim ***** válasza:

Vázlatosan:

csökkent az eladatlan cseruzáid mennyisége, és megnőtt a zsebedben levő pénzed.

2013. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok hülye, ha akarnék, megtnanulhatnék könyvelni, minden adottságom meg van hozzá. "


Akkor mi a kérdésed, ha minden adottságod megvan már hozzá???

2013. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A megtanulásához van meg minden adottságom.
2013. júl. 24. 20:31
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát ez egyre szebb, én erre mondani semmit nem is tudok rá.


Adottság? mi kell a könyveléshez adottságilag tudod-e?

Elegem van hogy mindenki azt hiszi egész nap négy órát a nyolcból elklimpírozok a gépen, és agyonra keresem magam, mint könyvelő.... És aki ezt nem csinálja, annak fogalma sincs

2013. júl. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem hangzik egyszerű melónak, de attól elvégezhető. Jómagam is azok közé sorolom magam, aki el tudná végezni. Egyszerűbb lenne bolti eladónak lenni nyílván...

Azalatt hogy minden képességem meg van hozzá azt értem hogy:

Bő szorgalom, önálló adatfeldolgozás, kíváncsiság, magolni tudás, nagyon jó logika, számmemória. Kicsit fényezésnek hangzik, de az is kicsit.. :D

2013. júl. 25. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!