Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 4 órás munkaidőben 49000ft...

Ha 4 órás munkaidőben 49000ft a fizetés, ezen felül még mennyit kell még fizetnie a munkáltatónak? (járulékok, tb, stb. )

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 16:26
 1/9 A kérdező kommentje:
-1 még. :)
2013. szept. 2. 16:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Bruttó vagy nettó ennyi?


Ha bruttó, akkor ennek a 27%-át Szociális Hozzájárulási Adóként, és 1,5%-át Szakképzési Hozzájárulásként kell befizetnie. (Ez utóbbit csak akkor, ha kötelezett arra, a SzocHora pedig a munkahelyvédelmi akcióterv keretein belül, akár 0%-ra is csökkenthető a kötelezettség, de ez függ, hogy kit alkalmaz.)

Tehát legrosszabb esetben 13.965 Ft a munkáltató költsége, legjobb esetben 0 Ft.


Ha nettó, akkor is ezek a szabályok, az összegek mások. A Szochót és a szakképzésit a bruttóból fizeti a munkáltató.

2013. szept. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor a 23000 nem reális? Mert nekem ennyit mondtak.
2013. szept. 2. 17:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Bruttó 49.000 Ft-nak a nettója nem 23.000 Ft, az nem reális. Inkább 33.000 Ft körüli :)
2013. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mármint az 23000-be kerül a vállalkozónak, hogy engem bejelent.
2013. szept. 2. 20:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Van start-kártyám is.
2013. szept. 2. 20:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Reális lehet a huszonpárezer, sőt még kevés is.

Először is van a bruttó bér, abból 34,5% levonás (16% SzJA 10% nyugdíj, 7% TB, 1,5% munkavállalói járulék), úgy kapod meg a nettót.

Ha feketén ad 50-et, akkor az fehéren kb. másfélszeresének kell lennie a bruttónak. (Majdnem 80 ezer.)

Továbbá még hozzájön az említett 27% (~?) munkáltatói járulék, így már egy 100-asba kerül a foglakoztatásod neki.

Start kártyát most olvasom, hogy ez év január 1.-től már nem adnak. A régieknek még járnak kedvezmények, tudtommal 1, vagy 2 évig. A munkavállalói járulék összege. Tehát csak a bruttó béredet kell addig fizetnie, és nem jön rá adó (tudtommal).

Tehát ha most kézbe kapsz 49-et, és bejelent, akkor jó esetben havonta 74 lesz a kiadása, rossz esetben 96.

Én ezt a helyet szoktam egyébként használni:

[link]

2013. szept. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A bruttó bérre vonatkozóan a munkáltatónak a 27%-os SzocHo és a 1,5% szakképzési hozzájárulás az, amit fizetnie kell. Semmi mást.

Itt ne keverjük már a nettó-bruttó bér körüli összeget.

A munkáltató fizeti a bruttó bért plusz a munkaadói terheket. A munkavállaló meg a bruttó és a nettó bér közötti különbséget.

Vagyis ha 50-et ad egy foglalkoztató, akkor arra ő fizet kb. 15e Ft-nyi járulékot, azaz 65e Ft-ba kerül a foglalkoztatásod. Te persze nem 50-et kapsz, hanem kb. 30-35e Ft-ot.

Ha munkahelyvédelmi program keretében foglalkoztat (pl. Start-kártya), és 100%-os Szocho kedvezményt kap, akkor a munkáltatónak a bruttó béred (és az esetleges 1,5%-os szakképzési hozzájárulás) a költsége. Nem több. Tehát ha 100e Ft-os bruttó bérrel foglalkoztat, akkor neki a te foglalkoztatásod ennyi, semmit nem fizet utánad. Nem egy ilyen alkalmazottam van. Persze az alkalmazott csak 65.500 Ft-ot visz haza, és a 34.500 Ft járulékot nekem, mint munkaadónak kell bevallani és befizetni, de ez NEM AZ ÉN TERHEM, merthogy ez a bruttó bér része. Ezt nem a kialkudott bruttó béren FELÜL kell fizetni.

2013. szept. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jól van már.

A jófijú/ jójány "okosba" kézhez kap most 49.000-et pontosan.

Gondolom ezután is pontosan ennyit akar kézhez kapni, csak fehéren. Akkor ahelyett, hogy hónap végén belenyomod a markába a pénzt, hogy "tessék, senki nem látott semmit", bejelented.

A bruttója lesz: 74.809- Átutalod a nettó bért a bankszámlájára, a különbözet meg, ami 25.809- megy az Apeh-hez/ NAV-hoz/ tököm se tudja hova.

A munkaadó (vállalkozó, vagy egyéb) össz. költsége (kifizetni valója) pedig 96.130- lesz Start kártya nélkül. 74.809- (a bruttó bér) Start kártyával (mert nem kell kifizetni további 21.321- Szocho-t 1 évig).

Hol van itt a hiba?

Hazudott a munkaadó, hogy huszonx-ezerrel több lenne a kiadása fehérben, mint feketében, ahhoz, hogy a koma 49-et kapjon?

Igen is, és nem is. Azért nem "hazudott", mert az a minimum többletköltsége lenne, speciális esetben, bizonyos ideig. És azért igen, mert utána meg valamikortól kétszer annyi lesz a többletkiadása.

2013. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!