Ez szabályos lehet?

Figyelt kérdés
Rendszeresen vásárolok a nagybani piacon. Minden alkalommal írok felvásárlási jegyet, de a könyvelőm kezd ettől besokallni. Arra gondoltam, hogy szállító levelet írnék a felvásárlási helyett, azoknál akiktől rendszeresen vásárolok, majd hónap végén ezeket ráírnám a felvásárlási jegyre. Hogy ne kelljen a könyvelőnek sem annyit könyvelni és nekem sem írni. Ez szabályos??

2013. szept. 12. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt konkrétan a könyvelődnek kéne tudnia.
2013. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

És ha hónap közben kapsz egy NAV/APEH ellenőrzést?

A könyvelőnek meg az a dolga, ezért fizeted!

2013. szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sandol ***** válasza:
100%
Könyvelőirodában dolgozom, nálunk is van felvásárlási jegy, de nem csinálunk belőle túl nagy problémát. Nem tudom, nálad mmennyi van egy hónapban, de akkor ne azért sírjon a könyvelő, hogy sok a jegy, hanem olyan könyvelési díjat állapítson meg, amiből megtérül a ráfordított ideje.
2013. szept. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelen esetben javaslom a könyvelő cseréjét. Én is könyvelőként dolgozom, de egy szabályos eljárást (amit most te követsz) nem kényszerítem szabálytalanra változtatni... Ahogy az előttem szóló írta, egyszerűen korrigálok a díjjon. Továbbá, ha "hisztizik" nem biztos, hogy rendesen aláadminisztrálja. Sajnos az a tapasztalatom, hogy ilyenkor az van, hogy lövése sincs mit csináljon, így inkább nem csinál semmit.

:(

2013. szept. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!