Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebayről venni, vaterán eladni...

Ebayről venni, vaterán eladni a termékeket szabályos?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl.: van fent most 6 termékem. 4-13 ezer forint közötti értékben. Ezeket ebayen találtam, és vaterán adom el őket, vagyis kereskedek velük. Darabszámként úgy 5-10 van megadva. Eddig 6 darabot adtam el, kb kerestem rajta 10 ezer forintot. Ugye számlát nem tudok adni. Az ilyen üzlet legális? Vagy hagyjam inkább abba? NAV-osok figyelik az ilyen kismértékű jövedelemszerzést?
2013. júl. 14. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha üzletszerűen csinálod (már pedig úgy csinálod) akkor szabálytalan, adóznod kéne a profit után.


Ha nem üzletszerűen csinálnád akkor évi 600,000 ft ÖSSZFORGALOMIG lenne adómentes.

2013. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Linkoln ***** válasza:

Igen, de sajnos Új terméket nem adhatsz el úgy hogy ne minősüljön üzletszerű tevékenységnek.

Egyébként sem ismerik el hogy nem üzletszerű ha ugyan abból a terméből sokat adsz el.

A büntetés magas.. :/ A vatera a legkézenfekvőbb hely ahol neten megtalálhatnak. Elég ha egy navos vesz tőled valamit.

Illetve a vatera nem köteles titokban tartani az adásvételeid. Amennyiben kiszurja valaki, akkor nagyon csúnyán megbüntetnek. Annyi profitot ami fedezné nem tudsz összeszedni.

Vállalkozás nem tart sokból. Csak akkor már áfát kell fizetned, ami elég szépen megdobja a termék árát...

Illetve SZJA-t, sőt ha nem dolgozol akkor a járulékaid.. Vámot.. Stb. Elég sok mindent.

Úgy van esélyed ha nagyon olcsón jutsz áruhoz. ÉS KATA-s vállalkozó vagy.

Ekkor csak az áfát kell kifizetned, és havi sajnos 50000ft-ot, d eez fedez mindent. SZJA-t, járulékokat..

2013. júl. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Gyorsan meg is gondoltam magam, a termékeimet töröltem. Nagyon remélem a maradék 3 emberből nincs NAV-os.

2013. júl. 16. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!