Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízás utáni adózás hogyan...

Megbízás utáni adózás hogyan szabályos?

Figyelt kérdés
A megbízási szerződésem fix összeg átutalásáról szól, hiányzik belőle hogy nettó vagy bruttó. A megbízó levonta amit le kell, így kevesebb jutott. Szerintem nekem a nettóban kellett volna megkapnom a szerződött összeget, mert annak átutalásáról volt szó. Reklamálhatok miatta?
2013. máj. 4. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem állapodtatok meg benne, akkor miért lett volna arról szó?

Én is bruttónak értettem volna. Ennyi a díja, ergo neki ennyit kell fizetnie.

Minden más esetben azt írod, hogy X+ÁFA, vagy valahogy körülírod. (bruttó ... összeg)

A járulékokat meg ugye alapból neked kell fizetned.

2013. máj. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen jellegű a megbízás. Ha bérszámfejtett megbízási díjról van szó, akkor a feltüntetett összeg a bruttó összeg, vagyis abból kell neked a járulékaidat levonni, és azon felül fizeti be a megbízóra vonatkozó szochót.

Amennyiben vállalkozási jellegű megbízásról van szó, akkor a rögzített összeg általában a "nettó", azaz ÁFA nélküli összeg.

Ehhez azért pontosabban kellene ismerni a szerződés szövegezését.

2013. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"vállalkozási jellegű megbízásról"


--> az mégis mi??

Vagy vállalkozás, vagy megbízás. Ez két külön szerződés-típus...

2013. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bérszámfejtett megbízási díjról van szó, abból lett levonva az adó és a járulék. A szerződés x összeg átutalásáról szól konkrét számlaszámra (bizonyos feltételek esetén), de hogy ki adózik, miből számítva az kimaradt. Azt sem tudom, hogy a kifizetőnek kötelessége-e a levonásokat elvégezni, vagy kifizethette volna a teljes, bruttó összeget azzal a megjegyzéssel, hogy majd én elszámolok azzal. (Szerintem köteles levonni, de előtte akár fel is bruttósíthatta volna, persze nem akarta.)
2013. máj. 5. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy megbízási szerződésnél sem lehet a megbízási díj nettó összegű. Akár csak a munkaszerződésben sem lehet nettó bérben megállapodni. Vagyis szóban lehet, de a szerződésben akkor is bruttó összegnek kell szerepelnie. Tehát ha jövedelemről beszélünk, akkor azt mindig "bruttóban" kell érteni. Gondolj bele: Egy díjazásnál sok mindentől függ, hogy mennyi lesz annak a nettója. Pláne egy megbízásnál. Vagy keletkeztet biztosítottságot, vagy nem. Ha keletkeztet, akkor megint mások a levonások, és mások ha nem. Ezért mindig bruttó a szerződésben szereplő összeg.

Vállalkozási szerződésnél szét lehet szedni a vállalkozási díjat, de akkor jelezni kell, hogy ÁFA nélküli, vagy ÁFA-s az összeg. Ugye itt nincs SZJA meg járulékok, csak ÁFA!

2013. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!