Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az apeh küldött nekem egy...

Az apeh küldött nekem egy levelet h fizzessek 51 ezer ft ot mert nem volt orvosi ellátásom ki tudja hány hónapig. Mit lehetne tenni h ezt ne kelljen kifizetnem?

Figyelt kérdés
munkaügyi központba mikor regisztráltatam magam munkanélküliként ott nem mondták h ezt intézzem ezért nem volt ellátásom honapokig. mit tegyek?

2013. szept. 30. 12:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

de ennél a kérdésnél valaki azt irta h ha valaki rászorul annak elengedik a tartozást ez igaz lehet?

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2013. okt. 4. 09:29
 12/21 anonim válasza:

Ha dolgoztál, akkor a munkaadód vonta és fizette a tb járulékot. Ha nem fizette be, de tőled vonta, akkor ő a ludas a dologban és ezzel bűncselekményt követett el.

Amikor munkanélküli voltál, akkor nem volt miből vonni, no de olyankor az orvos nem is láthat el. Minden alkalommal köteles megkérdezni, hogy van-e munkahelyed. Tőlem is folyton megkérdezi a dokinéni. Amúgy meg, ha nem fizetsz tb-t, akkor a rendszer azonnal jelzi és ezt az orvosnak tudatni kell veled. Ellenkező esetben mulasztást követ el, amit szankcionálni szoktak.

Mivel viszont nem voltál orvosnál két évig kb, ez esetben én nem látom okát a fizetésnek és nem értem a fizetési kötelezettséget sem.

2013. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
Be kell menned a helyi önkormányzat szociálpolitikai osztályára és elmondani a történetet. Abban az estben, ha rászorultságot megállapítják, az állam fizeti tovább. Visszamenőlegesen azonban ez kérdéses.
2013. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
azt már elintéztem augusztustól kezdve már az állam fizeti, de hogy ezzel a tartozással mi lesz amiről néhány napja kaptam levelet hogy fizzessek na azt nem tudom, imádkozom hátha elengedik, vagy ha nem akkor hátha csökentik vagy valami.
2013. okt. 4. 11:09
 15/21 anonim ***** válasza:

Kérelmezned kell, hogy elengedjék/mérsékeljék/részletben fizethesd.

Itt megtalálod a megfelelő nyomtatványt hozzá:

[link]

2013. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%

"Mivel viszont nem voltál orvosnál két évig kb, ez esetben én nem látom okát a fizetésnek és nem értem a fizetési kötelezettséget sem."


A TB-t nem azért kell fizetni, hogy orvoshoz járhasson az ember. Állampolgári kötelesség. Mindenkinek kell fizetni munkanélkülinek is, akkor is, ha közben nem volt orvosnál. Kivétel ha valamilyen más módon biztosítottságot élvez. Pl. gyerekek, nappali tagozatos hallgatók, gyesen lévők, munkanélküli járadékban részesülők, ilyesmik.

2013. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 miki511 válasza:
Ugyanebben a cipőben jártam,nem fizettem,már nem követelik...
2013. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
és nem vonják le a fizetésedből sem?
2013. okt. 5. 14:49
 19/21 anonim ***** válasza:
Majd fogják...
2013. okt. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

17-es, azért ne legyél ilyen nyugodt... Ugye 5 év az elévülés, de az - hála a jogszabályok frappáns megfogalmazásának - tud több is lenni, ráadásul egy sima felszólítás (még) megszakítja az elévülést.

Szóval gyakorlatilag bármikor rádszállhatnak...

2013. okt. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!