Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezért küldhetnek behajtó levelet?

Ezért küldhetnek behajtó levelet?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Anyukám telefonjára érkezett egy üzenet, hogy forgatásra hívnának, amihez kérik az adószámomat, nevemet. Anya el is küldte. 17-24ig lett volna a forgatás, 6000ft-ért. Előtte 2nappal megbetegedtem, ezért mondtam anyának, hogy nem biztos, hogy el tudok menni. Ő elment továbbképzésre, és neki reggel küldtek egy sms-t, hogy hova, mikor kell menni. De ezt anya nem mondta el nekem, csak amikor hazajött 16-kor.(a forgatás napján) Én még mindig beteg voltam, ezért amint lehetett megírtam nekik, hogy mi a helyzet. (Tudom, hogy előbb kellett volna...) Ezután felhívtak, hogy amiért nem jelentem meg, a NAV-tól kártérítő levelet fognak küldeni. Nem írtam alá semmilyen szerződést, még csak nem is találkoztam velük. Szerintetek tényleg fognak küldeni? Mi ilyenkor a teendő? (nyilván az lett volna a helyes, ha elmentem volna, mert még kedvem is volt hozzá) Kérlek segítsetek!!

2013. okt. 1. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ég világon semmi sem fog történni. Az SMS nem hivatalos értesítési forma, senkit nem érdekel. Munkaszerződésed pedig nincs gondolom....
2013. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! kicsit megnyugodtam...
2013. okt. 1. 18:24
 3/4 A kérdező kommentje:
a munkáról pedig nincs semmilyen általam aláírt szerződésem
2013. okt. 1. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Valaki szélhámoskodott veled, én az édesanyád helyébe az adószámodat sem adtam volna meg. Ki tudja, hogy kik és mire fogják felhasználni.
2013. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!