Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elfelejtett adóbevallás?

Elfelejtett adóbevallás?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem elkészíteni a tavalyi évre az adóbevallást. Tavalyig vagy a munkahelyem csinálta, vagy kertem az adóhatóság általi adóbevallást. Tavaly nyáron kulfoldre költöztem es teljesen elfeledkeztem róla, hogy kellene. A problémám egyrészt hogy soha életemben nem készítettem adóbevallást, másrészt pedig nem tudok hozzáférni a munkahelyemrol származó elszámolási papírokhoz. Valami javaslat, hogy mit tudok kezdeni?
2013. okt. 2. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig nincs más lehetőség, ha nincs a fejedben az összes jövedelmi adatod a bevallás elkészítéséhez, akkor kénytelen vagy úgy intézni a dolgaidat, hogy az igazolásokhoz hozzáférj...
2013. okt. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Keresztesné Molnár A válasza:

Kérj másolatot a volt munkahelyedtől.

Az előző válaszoló vicceskedett. Ha fejben vannak meg az adatok, az még kevés. Egy ellenőrzésnél ugyanis dokumentálnod kell, hogy miét pont annyit írtál be jövedelemként ill. levont adóként, nem mondhatod azt, hogy emlékeztem rá...

2013. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!