Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az a kismama, aki gyes alatt...

Az a kismama, aki gyes alatt (3. év) szüli meg a kistestvért milyen juttatásokra jogosult?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyed-en vagyok itthon, most lesz 1 éves a kisfiam. Kaptam tgyás-t, igaz táppénzen voltam, ezért a minimálbér 2x-e volt az összeg, valamint max. gyedet kapok. Abban az esetben, ha nem születik meg a kistestvér 2 éven belül, csak a 3. évben, akkor milyen juttatásokra lehet számítani?

Ugyanúgy jár a tgyás, gyed, ugyanabban az összegben?

Köszönöm a válaszokat


2009. nov. 12. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nehéz erre válaszolni, mert 2010. május után születendő gyerekekre már sokkal-sokkal szigorúbb feltételekkel járnak majd ellátások. Amennyiben így maradna (pl. mert az új kormány a jelenlegi rendszert visszaállítja), akkor csak Gyes fog neked járni, hacsak nem fogsz Gyes mellett dolgozni. A Gyest is csak egy gyerekre tudod igénybe venni. És ha érvénybe lépnek az új törvényrendeletek, akkor meg azt hiszem ez esetben neked semmi nem fog járni, de ebben nem vagyok biztos. Illetve van még az anyasági támogatás, azért írom le mert kevesen tudják. Ez egy egyszeri összeg, a lakóhely szerinti kincstárnál lehet igényelni, akár neten keresztül is, a szülést követő 180 napon belül, ennek összege a legkisebb nyugdíj 225 %=64.125 Ft, ha jól számoltam. Ennek annyi feltétele van, hogy a kismama legalább 4x vegyen részt terhesvizsgálaton, koraszülés esetén legalább 1x.
2009. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem úgy van ahogyan az előző írja. Már mér ne járna neked semmi? Élő munkaviszonyod van,akkor miért lennél ugyanolyan, mint egy soha életében nem dolgozó nyikhaj senkiházi. Ugyanúgy kapsz majd tégyást és gyed-et is. Az összegeket sajnos nem tudom biztosra, de én úgy remélem, hogy a minimálbér max kétszerese után jár ( ha eléri az igazolt béred).
2009. nov. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Viszont, ha Gyes alatt szül, akkor csak Gyes jár neki. De én egyébként a "semmi" alatt azt értettem, ha Gyes alatt szül és elfogadják a 2010. május után születendő gyerekekre vonatkozó ellátások tekintetében az új törvénymódosításokat! Mert a Gyest is munkaviszonyhoz akarják kötni! Ha Gyes alatt szül 1. gyerekkel különben sem jár már TGyás meg Gyed.
2009. nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Miért ennyire méltánytalan ez a törvény?

Miért nem jár a tgyás és a gyed, ha a 3. évben születik a baba?

Ha két éven belül születik, akkor pedig minden jár?

Vicces, érdekes.

Egyébként 220.000 Ft volt az átlagbérem.

Akkor legalább 2 évet kell dolgozni, hogy újra 2 évnyi gyed-re legyek jogosult????

Akkor már 38 éves leszek. Na mindegy, Köszönöm a válaszokat,

2009. nov. 17. 20:58
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Miért ennyire méltánytalan ez a törvény?

Miért nem jár a tgyás és a gyed, ha a 3. évben születik a baba?

Ha két éven belül születik, akkor pedig minden jár?

Vicces, érdekes.

Egyébként 220.000 Ft volt az átlagbérem.

Akkor legalább 2 évet kell dolgozni, hogy újra 2 évnyi gyed-re legyek jogosult????

Akkor már 38 éves leszek. Na mindegy, Köszönöm a válaszokat.

2009. nov. 17. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nemcsak a gyes jár neked! Akkor sem, ha a gyes alatt szülsz jövő 05.01 után.
2009. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem kell gyereket gyerekre halmozni.

nem te vagy az a flegma nő aki leugatott mindenkit, hogy mennyire nem szakmabeli senki és azon hisztizett, hogy leépítik a cégtől így nem tud még egy gyereket kitolni?

2009. dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem én vagyok, de te kedves 73%-ocska, aki kampányolsz a h1n1 oltás ellen, úgylátszik nincs jobb dolgod, mint itt szórakozni. Egy taknyos tizenéves lehetsz.

Szóval se oltás, se kölök-jól értettelek? Inkább a tankönyvedet bújjad, hátha szorul beléd egy kis ész is.

2009. dec. 1. 15:28
 9/9 anonim ***** válasza:

a flegmázásodból ítélve de te vagy az:D


mi van a h1n1-el?

2009. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!