Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kellene csinálom? (TB...

Mit kellene csinálom? (TB fizetés)

Figyelt kérdés

Most érettségiztem nyáron. Az utolsó évemet esti tagozaton fejeztem be. Nem tudtam, hogy nekem TB-t kellett volna fizetnem. Kb. 1 hónapja olvastam valamit ezzel kapcsolatban és elkezdett foglalkoztatni a dolog. Ezért csináltattam Ügyfélkaput.

Nekem elméletileg 2012.10.31.-ig járt. Az ügyfélkapun megnéztem ott az írta, hogy 2012.04.05. (ekkor töltöttem be a 18. életévemet. 5 évet jártam szakközépbe, ebből 1-et estire. Na már most én ez idő alatt ugye nem fizettem. Jelenleg 19 éves vagyok (20 éves leszek 04.05-én), nappali tagozatos OKJ képzésre járok. (Esti mellett nem jártam dolgozni.)


Az érdekelne, hogy a NAV, hogy kap értesülést arról, hogy a diák hova megy továbbtanulni (nappalira, estire). Diákigazolvány csináltatáskor kapnak értesítést vagy mikor?

Akik továbbtanulnak azok nem szokták kérni a TB fizetésének a meghosszabbítását. Ez az iskola feladata? Vagy diákigazolvány kérésnél automatikusan értesítik a NAV-ot, hogy "y" diák nappalira megy és akkor hosszabbítják a TB fizetését pl. 2 évre?


Tehát, ha én most fogok pl. diákigazolványt kérvényezni akkor automatikusan újra fizetni fogják a Társadalom Biztosítást?


Egyenlőre nem küldtek csekket.


2013. okt. 28. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Csekket nem fognak küldeni soha azért neked kell menned a navhoz. Lejelented h magad után akarod fizetni, és akkor helyben adnak 12 csekket vagy kiküldik postán. Nekünk így is úgy is volt már.


Amúgy amikor nappalis vagy a suli jelent le. Hogy ott személyesen ki, azt nem tudom. De azzal h nappali jogviszonyt kezdeményezel ők lejelentenek és rendezett lesz a viszonyod.

Viszont a kieső időt rendezni kellene...

2013. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont ebben reménykedem, hogy, ha bejelent a suli akkor elsiklanak a ki nem fizetett hónapok felett. Tudom nem jó dolog és erkölcstelen, de nem voltam már vagy 2 éve orvosnál és a szüleim nem bírnának kifizetni.
2013. okt. 28. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogy siklanak el. A suli adott dátumtól jelent le. Majd látod az ügyfélkapun hogy lesz egy rendezetlen időszakod.
2013. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van, a nappali tagozat esetében az iskola jelent le, ez független a diákigazolvány igényléstől.

Viszont emiatt nem siklanak el a kieső idő felett, ugyanúgy meglesz a "lyuk", amit majd lehet behajt rajtad a NAV. Ha visszanézed a kérdéseket, az utóbbi pár napban nem egy ilyen kérdés volt.

2013. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De, ha nem a diákigazolvány igényléstől függ akkor miért nem írja ki az ügyfélkapu a változást? Az iskola lassan 2 hónapja tart, de csak annyit ír ki az ügyfélkapunál, hogy 18 éven aluliak stb. stb. stb., ettől és eddig járt a TB fizetés.

Az iskola nem jelentett volna be?

2013. okt. 28. 20:51
 6/7 A kérdező kommentje:

Elnéztem.


Most az van kiírva, hogy OKTATÁSI HIVATAL jelentett engem be, és jogosultság kezdete pedig 2012.04.05., tehát az előzőnek a végétől kezdve (akkor most fizetik nekem?), végéhez nincs időpont írva.

Már tényleg teljesen összezavarodtam.

2013. okt. 28. 20:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs vége, akkor az jelenleg is tart.
2013. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!