Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én nyáron dolgoztam és...

Ha én nyáron dolgoztam és tanuló vagyok akkor az adó előleget én vissza fogom tudni majd igényelni? 17 éves vagyok?!

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Milyen alapon igényelnéd vissza? Nem is értelek, komolyan! :)


Vagy az adójóváírásra gondolsz ami már nincs?

2013. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Az azért lett levonva, mert az szja-t a diákmunkásoknak is fizetniük kell. Míg volt adójóváírás, addig lehetett, (de akkor sem azért mert diák vagy)azt viszont már eltörölték.
2013. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké csak ezek a lavonások 1,5 hónaprol 40000 ezer ft....

Kiséé sokallom....

2013. okt. 29. 23:13
 4/7 A kérdező kommentje:
a cukor betegek meg még vissza igényelhetik röhej ...
2013. okt. 29. 23:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Te meg kaptál akkor 210 ezret másfél hónapra? 17 évesen diák melósként? Azért az nem rossz hallod!!
2013. okt. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Üdv a felnőttek világában! Igen, sajnos ez van, mindenkinek ennyit vonnak.

Most nem tudom milyen formában dolgoztál nyáron, mert a klasszikus diákmunkából (diákszövetkezeten keresztül)csak szja-t vonnak, ami a bruttó bér 16%-a. Ha így van, akkor azalatt a 1,5 hónap alatt igencsak jól kereshettél...

Ha nem diákszövetkezet által jutottál munkához, hanem egyenesen a cég vett fel nyári munkára, akkor hiába vagy diák, minden járulékot úgy vonnak mint rendes munkavállaló esetében, úgyhogy akkor meg érthető a sok levonás. Csak tudod mint korábban is írtam, ezzel minden munkavállaló így van.

Amiatt meg ne károgj, hogy egyes betegségek esetén vissza tudnak igényelni az adóból. Igen, de nekik speciálisabb étrendet, illetve életvitelt kell folytatniuk, esetleg folyamatosan gyógyszereket finanszírozni is a fizetésükből, talán ezért. Az általad említett cukorbetegség pedig egyáltalán nem jó móka ám! Több ismerősöm volt, akik ebben szenvedtek, ketten megvakultak, pedig ők rendesen követték az utasításokat, egynek le kellett vágni az egyik lábát, mondjuk ő kérdéses mennyire tartotta be a szabályokat.

Na hajrá, lehet őket irigyelni csak mert kevesebb adót fizetnek....

2013. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen 210-ezer forintot kerestem 1,5 hónap alatt.

Nem diákszövetkezeten keresztül dolgoztam, ha nem ahol dolgozok cég (tanuló vagyok) és lejárt a nyárigyakszim utána pedig felvettek.

Jó persze nem sajnálom de nem hiszem h 17 évesen kellene eltartanom valakit is ....

2013. okt. 31. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!