Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetes eladások után...

Internetes eladások után mennyit kellene adóznom, és mi van, ha már volt sok ilyen eladásom, de csak most akarom bejelenteni magam "utólag"?

Figyelt kérdés
Tehát, kínából rendelnék termékeket, és eladnám itthon, nem webshopban, csak facebook csoportokban, apróhirdetésekben. Már történt ilyen, eddig azt hittem, hogy 600ezer ft bevétel alatt nem kell bejelentenem. Nem érem el a 600ezres bevételt, de most azt mondták, hogy ha újonnan veszem, és adom is tovább, akkor az bevételtől függetlenül üzletszerűnek számít. Igaz ez? Mit tegyek, hogy folytathassam a tevékenységet, úgy, hogy ne kelljen ellenőrzéstől félnem, illetve mivan, ha megpróbálok adószámot kérni, de akkor ellenőrzik az eddigi számlatörténéseket, és kiderül, hogy már előtte is árultam? Mennyi adót kell fizetni majd? Tanuló vagyok, és nem érem el a 600ezres bevételt évente. Olyan válaszát várom, aki otthon van ebben, köszönöm!

2013. nov. 1. 13:52
 1/6 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Igen, ez gazdasági tevékenység :/ Forgalomba kellene helyezned az árut. Ha ezt nem teszed meg, gyakorlatilag nem is látezik. Azt meg eladni... Áfa, vám. Alap eun kívülről.

De, mivel ez gazdasági tevékenység, ezért nem végezheted a tevékenységet adószámos magánszemélyként. Vállalkozónek kell lenned hozzá.

Annak már vannak költségei. Min havi 50 ezer ft ha főállásban csinálod, +50 ezer ft évente az ipa adó.

Tehát: Áfa+vám+kata(50ezer/hó)+ipa(50ezer/év)

Ennél olcsóbban nem úszod meg. Ekkor is nagyon kell figyelned a könyvelésre, és könnyen megeshet hogy kegyetlen megbüntetnek.


Az eddigi adásvételeid nyomon követhetőek. Egyenlőre nincs vele baj. De nem aludhatsz nyugodtan. Nem igazán évül el. Jövőre az adóbevallásodban nem fog szerepelni semmi erre a dologra nézve. Az internetes oldalak pedig mást mondanak. Egyik hirdető oldal sem törölheti az adásvételeket, így ha úgy van, igen megbüntethetnek.

Természetesen nem az adót kérnék el utána. Büntetőeljárás indulna, és földhözvágó, óriási büntetésekben gondolkozz. Soha nem termelnél ki fekete csempészéssel annyi pénzt. Milliók...

Mit lehet tenni? Ne hívd fel magadra a figyelmet. Semmiképp se folytasd csak úgy. Sokan csinálják, és sokakat megbüntetnek. De közelsem mindenkit. De bármikor megbüntethetnek. Nem ér annyit az egész.

NAPPAL LOPSZ! Mindenki látja.. Nem tudsz lbújni. Ha felnyomnak vagy kiszúrnak, garantált a büntetés.

Más szavakkal: Amit csinálsz: Csempészel, majd feketén eladod, a könnyen meglehet hogy hamisított termékeket. Súlyos vétség.

Azért tudsz nagy árréssel eladni mert nincsenek súlyos költségeid. Sőt... Nincsenek költségeid. Rossz esetben hamis termékeket árulsz ami nagyon fekete. Ezért ott még konkurenciád sincsen igazán. De van benne fantázia. Megújul a kereskedelmi rendszer. Ez egyszerűbb. Világ kisebb. Gyártótól közvetítőn át a vevőhöz eljuttatni a temréket nem hülyeség. (Te lennél a közvetítő) de nem hagyhatod ki belőle az államot.

2013. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még 1-2 dolgot szeretnék tisztázni. Tehát, nem hamis termék, sima kis egyszerű ékszerek, illetve nem hiszem hogy csempészetnek minősülne, mert nem rendeltem sok dolgot, ebay-en keresztül, még állítólag áfa-határ alatt, tehát ez ha jól tudom nem csempészet.

A válaszodat nagyon köszönöm, azonnal abbahagyom a tevékenységet mielőtt baj történne.

Viszont nem vaterán hirdettem, facebook csoportokban, ott talán annyira nem visszakövethető, de ha a banki utalásokból megnézik, akkor mennyi büntetésre számíthatok?

2013. nov. 2. 14:29
 3/6 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Kösz az értelmes választ. Általában vissza sem szoktak írni.. Muszáj keményen fogalmazni :/ Az embereknek tetszeni szokott hogy olcsón vesznek pl adidas csukát, vagy "swarowski" köves ékszert, nem azt a választ várják hogy ez tilos. Pedig érzik, mer tlátják hogy alig van valami amiből pénzt lehet csinálni. Ez meg olyan könnyű. Itt már gyanús.

A sok utazóáruház, iszonyat olcsón árulja a kis háztartási termékeket, 1500ft-ért adja a cipőket stb. Miért dolgoznak vajon 5-10%-os árréssel? Gyanús.

De amikor kapnak egy választ, akkor én szoktam lenni a hülye.


Nah, megpróbálok szépen válaszolni, azért írtam durván az előbb mert így ha nem is teljesen hiszel, érzed hogy valami nem okés. De most már szükségtelen a nyers modor.


Nagyon könnyű hamis termékeket venni. A kínaiak szemrebbenés nélkül logokat tüntetnek fel, vagy lopják más termékek formatervezését. Ezeket kerülni kell mert nagyon súlyos dolog lehet belőle.

Pl: 2db "rolex" karóra, és egy Katana replika kard.

Emberke megvette őket, Katanat eladta, rolexeket elkapták vámon.

Kérik az igazolást hogy mi van a csomagban.

Kérte a srác a számlát, és megkapta hogy rolex óra, 20 dollár. 2db.

A vámosnak kidülledt a szeme, hogy 20 dollár? lol.

Értékbecslés lett belőle. Kiszurták hogy hamis (Nem volt nehéz). A rolex pedig kérvényezte hogy amikor hamisítványokat fognak szoljanak nekik, mert intézkedéseket tesznek a hamis rolex forgalom ellen.

Jelezték, és per lett belőle. (Pár per, milliós kimenetel, sok hamisítványból származó veszteséget elfedez. Megtorlás.. Azon csattan aki csempész.

A srác tudta hogy nem eredeti, és itt volt a baj. Ezt nem is tagadta.

A vámon is büntetőeljárás indult, mert a megkárosított érték túl magas volt. Ők is megfejik gondolták, gondolom.

A lényeg hogy lett egy több mint 1 milliós baráti büntetés. És ez egészen baráti volt. A srác nem akarta befizetni, hosszasan elhúzódott az ügy. És végül fényderült a katana-ra is, a nevéhez kötődött.

Nem tudom hogy pontosan mi lett a vége, addig tudom hogy csóró diák volt, és óriási tartozás volt a nevén. Ha elmegy dolgozni 33%-ot lekapnak a fizetéséből. Sőt, bármilyen jövedelméből amíg tartozása van. 20dolláros rolex replika 2x.... Ettől nem ijed meg az ember, mert nem látja a bajt. Nem úgy mint amikor bemegy lopni a közértbe.


Ezt nem neked mondom. Ha csak kis ékszereket árultál, akkor kb a kutyát nem érdekli. Azzal kell nagyon vigyázni, hogy ha van egy bolt. Árul ékszereket, mondjuk 1000ft-os átlag áron. Ne áruld ugyan azokat az ékszereket ugyan ott, olcsóbban, mert rontod az üzletét, ezt látja, és bántja. Így könnyen lehet felnyomást kapni. Főleg ha rádszól és bunkón visszaszólsz.


Rátérek ám a válaszra... :)

Facebook semmit sme töröl. Ha valaki keres valamit, adok vezsek csoportban, saját csoportban könnyen visszakereshető. A facen az a szörnyű hogy a nevedhez kötődik. A facen annyiból tart:

Én vok a nav revisorja. Írok egy e-mailt a facebook ügyfélszolgálatának.

Mondom hogy szolgáltassanak ki minden adatot ami veled kapcsolatos és x, y csoportban történt.

És kiszolgáltatja, már csak azért is mert facebookon tilos hirdetgetni magánszemélyként csoport formájában... (Persze csomóan hirdetnek)

Magaddal kipróbálhatod. Elkérheted minden a nevedhez kötődő eseményt. Semmit sem törölnek!

De facen a kutya sem keres rólad semmit. (Mmint a nav)

Vatera durvább. Ott van az adásvételeid száma. Csak megnézik hogy milyen összegű volt, mekkora perióduson. Ha tudja hogy mit keressen, akkor az új termékeket számolja össze, és az alapján büntet. Nem tudod elrejteni. Vatera sem töröl. Csak előled. (Azthiszem hogy 50 évig megkellene tartania az adásvételek "számláit".)

Csempészet: Behozol valamit az országba, amire nem fizetsz vámot, és áfát, majd eladod úgy hogy mások nem igen tudnak róla.

Becsempészted az ékszereket az országba, majd feketén eladtad. Ezen nincs mit szépíteni. Legálisan vállalkozóként adtad volna el. De még úgy is csempészted volna.

Nem hozhat be senki semmit anélkül hogy forgalomba nem helyezné HA!!!! el akarja adni.

Ha nem akarod eladni, akkor magadnak veszed. Akkor 22eurós értékig nem fizetsz áfát. 150ig nem fizetsz vámot.

Ha el akarok adni egy csipeszt 130ft-ért, akkor azt 100 ft-ért veszem meg kínából, 2,5% vám, és 1,025*27% áfa.=130ft.

Ezt hidd el. Cempészet. A NAV, tudta nélkül hozol be árut. Aztán eladod. Így a jobb. Az lenne a gázos ha vállalkozó lennél, de csempésznéd az árut... :D Az túl nyomonkövethető.


Nem kell amúgy félned. Ha eddig nem nyomott fel senki (Nem valószínű), nem találkoztál álcázott navos vásárlóval, és nem folytatod a tevékenységet, kerekítőleg semmi esélyed a büntetésre. Semmi!

2013. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, én az első válaszodat sem találtam durvának, örültem neki, hogy valaki rászánja az idejét hogy segítsen, ezért köszönöm a második válaszodat is, megkaptam a választ minden kérdésemre, további szép estét :)
2013. nov. 2. 21:02
 5/6 Linkoln ***** válasza:

Én is örülök hogy segíthettem!

Nem akartam kedved szegni, ha szeretsz üzletelni és úgy érzed hogy látod mire van szüksége a népnek, közvetlen tudsz beszélgetni külföldiekkel is, és kicsit skót vagy, akkor igazán hasznot meríthetsz belőle.

A kereskedelmi rendszer átalakulóban van. Pénz van benne dögivel. (Persze több pénzt több tőkéből lehet csinálni)

Javaslom hogy olvasgass import után, worldtrade, adózás után érdeklődj, úgy tudsz kalkulálni, vedd fel a kapcsolatot gyártókkal, ajánlgass nekik, kérdezgess magyarországi distributorság után, alkudj, térképezd fel a piacot, tanulgass webmarketinget, honlap szerkesztést, mindenféle egyéb marketinget, és a legfontosabb, beszélgess közvetlenül mindenkivel interneten, telefonon személyesen. Mindenki pénzt akar az üzleti világban, így mindenki nyitott az üzleti beszélgetésekre. Nem az a plafon hogy megveszel egy zoknit és eladod vaterán.

Az hogy felméred a piacot, látod hogy kis divatos modern 10000mah-s powerbank kell a népnek, nincs belőle nagy konkurencia, felvetted a kpcsolatot több gyártóval is, és jó ajánlatokat kaptál, sőt, az egyik az egyedüli magyarországi distributorjává szerződtetett, és 50-100 mailt is kiküldtél kiskereskedéseknek, kis boltoknak online, és személyesen pl budapesten hogy te vagy az egyedüli beszállítója ennek a powerbanknak. Rábeszéled őket hogy jól járnak, viszik mert divatos, jó üzlet. Páran üzletet kötnek veled, és eladsz mondjuk 100-at, de egyik másik talán hosszú távú kapcsolatot is ápol veled. Egyre híresebb beszállító leszel ahogy az idő telik...

Mellette persze árulhatod az általad beszállított termékeket facen, vaterán, bárhol...

Nem halott az ötlet. Legtöbbször az a baj az emberekkel hogy halott ötletekbe ölnek időt. Ez nem halott, sok felé lehet szakosodni, kombinálni. Pl a nemzetközi piacokon kiegyensúlyozni az árakat. Közvetíteni, nagykereskedni, kiskereskedni, beszállítani. A vaterázástól kezdbe, luxuscikkek felvásárlását európából és exportálát az USA-ba, tényleg nagyon sokfelé.

De szinte mind ugyan ott kezdődik!

Látod hogy a mindenki fülessel hallgatja a zenét (Vagy már fejessel) hamar meghalnak, óriási piaca van, és mindenki divatosat vesz. Veszel egyet, eladod. Kicsit skót vagy, kicsit felmérted a piacot, és üzletet csináltál. A mai üzleti világban, minden az üzletről szól. Minden eladó, még az emberi erőforrás is csak termék :/ Olcsó termék...

2013. nov. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rég olvastam ilyen normális fórumot..

Nem nekem válaszoltál, de az " Én ötletemre " is kibogoztam valamit ami nekem hasznos... Lehet hogy nem is indultam olyan rossz irányba????...

Én is rábukkantam valamire.

Kisvárosban lakok, van pár " butik ". De egyikbe se láttam még azt, amit csináltam.. Vagy pult alól kellene előbányáztatnom?? ;)

2014. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!