Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli vagyok, így a...

Munkanélküli vagyok, így a TB-t sem tudom fizetni, de majd ha lesz munkahelyem akkor levonják a fizetésemből fokozatosan az elmaradt hónapokat vagy én törlesztem olyan ütemben ahogyan akarom?

Figyelt kérdés
15 hónapja nincs.
2013. nov. 8. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:

nem a saját ütemedben fizeted, hanem egy összegben fogják követelni, egyezkedhetsz részletfizetésről, ha nem fizeted, akkor a munkáltatód fog levelet kapni és mielőtt még megkapnád a fizetésed x százalékát (ha nincs máshová tartozásod, akkor 33%-át) letiltatják

menj be a lakcímed szerint illetékes önkormányzathoz és kérd, hogy 1 évig fizessék helyetted

2013. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Beregisztrálsz a munkaügyibe, azzal a papírral mész az önkormányzathoz. Ott meg tudod igényelni. Ők 12 hónapig fizetik helyetted.

Én már 2. alkalommal kértem 2 éven belül, és mindig megadták.

2013. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó neked, nekem most tagadták meg a kérelmemet.
2013. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már beregeltem a munkaügyibe, azzal a kis könyvvel menjek vagy mi?
2013. nov. 9. 10:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, a munkaügyiben kell mondanod, hogy meg akarod kérni a TB-t az önkormányzatnál. A munkaügyiben kiállítanak ehhez egy igazolást, azzal kell menni az önkormányzathoz.

Nekem 7 héten belül elbírálták mindig.

2013. nov. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Regisztráció követően 3 hónap múlva adnak egy igazolást, hogy regisztrált munkanélküli vagy, azzal a papírossal lehet menni kérvényezni az átvállalást az önkormányzathoz, ott adnak egy nyomtatványt, amit ki kell tölteni, aztán elbírálják jár-e neked vagy sem. Vannak feltétei, 1 főre eső jövedelemnek bizonyos határ alá kell esnie a családban, és vagyonnyilatkozatot kell kitölteni.
2013. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell 3 hónap. Én a regisztráció után azonnal mentem az önkormányzathoz.
2013. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*1 héten belül.
2013. nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk el kell telnie a 3 hónapnak, csak utána adnak olyan igazolást a munkaügyiben, amivel tovább lehet menni az önkormányzathoz.

Ezek szerint lehet, hogy városonként eltérő szabályok vannak.

2013. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek alapján elképzelhető. :)
2013. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!