Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kaptam 10 millió forintot...

Ha kaptam 10 millió forintot egy barátomtól, azt jelentenem kell a NAV-nak? Adóznom kell utána?

Figyelt kérdés

Nem rokontól van a pénz, hanem egy baráttól és lakossági folyószámlára utalt, ami utána le lett kötve. Vállalkozás nincs, de tervben van az indítás, így előfordulhat akár vagyonosodási vizsgálat? Ha jelentem a NAV-nak adóbevalláskor akkor kell utána ajándékozási illetéket fizetni? Az mennyi? Erről mit tudok.


Minden segítséget nagyon köszönök!



2013. nov. 18. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


és igen kell

2013. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen módja van a bejelentésnek? Ha adózni kell utána akkor mennyit?
2013. nov. 18. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándék az adómentes személyi jövedelemadó szempontjából, ugyanis az átadó már leadózott utána, viszont illetékköteles az elfogadó részéről. Az ajándékozást követő 30 napon belül be kell jelenteni az adóhatóságnak, és ha illtékköteles az ajándékozás, akkor határozatban kivetik az illetéket annak, aki az ajándékot kapta. Az illeték mértéke függ az összeg nagyságától, valamint az ajándékozó és elfogadó rokonsági fokától, vagy egymáshoz való viszonyától.


Ha vállalkozásba kívánjátok fektetni, akkor célszerűbb most kölcsönként kezelni a dolgot. Írjatok róla papírt, kamatmentesre és visszafizetési kötelezettségre meghatározva. Ebben az esetben illeték- és adómentes az ügylet.

2013. nov. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem veszel belőle ingatlant vagy gépjárműt a nevedre, akkor sosem fog kiderülni.
2013. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hol teremnek az ilyen barátok?
2013. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
erről a "ha nem veszel ingatlant vagy járművet a nevedre, nem fog kiderülni h csak simán pénzed van" dologról jut eszembe, h kb addig nem derülhet ki tényleg, amíg saját magadon kívül senkinek nem beszélsz róla (és az se, akitől kaptad), ja és én azt csinálnám a pénzzel h utazgatok jó sokat mivel régi álmom a világ bejárása (persze ez esetben megint nem dicsekedhetnék vele, nehogy az első irigyem feljelentsen; viszont ha tutibizti akarnék lenni abban h sose lehet bajom az ügyből, akkor persze bejelenteném és fizetném amit csak kérnek)...
2015. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!