Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 100. 000 FT nettó bevételből...

100. 000 FT nettó bevételből mennyi-t lehet kivenni?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy van egy vállalkozás, mondjuk Ablakmosó KFT.<br>

A Vállalkozás ÁFA köteles.<br>

Kedvenc ablakmosónk kiállít egy számlát 100. 000 FT ablakmosás + ÁFÁról az elvégzett szolgáltatásért. Megkapja a pénzt 100. 000 + 27. 000 FT ÁFÁ-t Ebből 27. 000-ot félrerak a NAV feliratú Muffin-perselybe, mert az áfát most ki akarja fizetni és nem akarja leírni.<br>

Tehát van 100. 000 FT Ablakmosó KFT-nél bevételként.<br>

Kedvenc ablakmosónk szeretné svájci frank hitelét törleszteni és szüksége van pénzre. Szeretne pénzt kivenni a vállalkozásból mondjuk Fizetés címszóval.<br>

A 100. 000 FT-ból mennyi marad végül a zsebében, ha a cég kifizet minden költséget és terhet, amit kell, és Ablakmosónk is befizeti a Járulékokat, stb stb?<br>

Ha lehet, akkor egy picit részletezve jó lenne a válasz.


2013. dec. 31. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt igy képtelenség megmondani... hogy adózik a vállalkozás? eva kiva tao? milyen módon kívánja kivenni? munkabér, tagi jövedelem, osztalék..... és még sorolhatnám... kisregényt meg nem fogok írni
2013. dec. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na hát ezaz... Hogyan adózzon?

EVA KIVA TAO? Melyikből mennyi adót kell fizetni, és mennyi marad?


Szerintem munkabérként szeretne a pénzhez jutni, mert úgy kell a legkevesebbet adót fizetnie nem?

2013. dec. 31. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:

A vállalkozás KFT, nem egyéni vállalkozó. Ebben az esetben sok lehetőség annyira nincs.

A kiállított számla után az ÁFA-t nem tudja "leírni", hanem köteles befizetni az államnak!:)


Ha munkabér, akkor a bruttó jövedelem 34,5 %-át levonja belőle, mint SZJA-előleg, valamint kötelező járulékok. Maradék a nettó bér. Majd kiszámítja a bruttó bér 27 %-át, mint szociális hozzájárulást, valamint 1,5 %-át, mint szakképzési hozzájárulást. A levonások, a "kiszámítások" mennek az államnak, a nettó bér a dolgozónak.


A kérdésedre nagyon nehéz válaszolni így is, hiszen egy vállalkozásnak egyéb költségei is vannak, nem csak bevétele. De ha nagyon lecsupaszítva nézzük, és csak bevétele van, akkor a fenti dolog működik.


Egyébként munkabérnél van olyan, hogy minimálbér és garantált bérminimum. No azt a dolgozónak meg kell kapnia, ha részmunkaidős, akkor minimum részarányosan is, tehát lehet, hogy a 100.000 forint bevétel kevés lesz kifizetni a dolgozót, valamint befizetni utána a kötelezőket.:):):)

2014. jan. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet pontatlanul fogalmaztam... Az adó leírása alatt azt értettem, hogy ha van 100.000+Áfa Bevétele, akkor vesz valamit szintén 100.000+Áfa összegben és így az ÁFÁ-t nem kell befizetni, mert költség keletkezett :)


Tehát akkor összefoglalva:

100.000 bevétel után így néz ki a dolog:

-34.500 SZJA és Járulékok

-27.000 Szociális hozzájárulás (Ezt lehet hogy rosszul számoltam??)

- 1.500 Szakképzési hozzájárulás (Ez amúgy mi a fene?)

=37.000 FT Amit kézhez kap 100.000 FT-ból???


Természetesen nem 100.000 FT a havi bevétele, hanem csak általánosan szerettem volna tudni, hogy 100.000 FT-on KB mennyit tud keresni. De amint látom a Bevétel 37%-a marad meg és 63% kerül levonásra?

2014. jan. 2. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi, szinte semmi. Iparűzési adót nem számoltál, meg, hogy kived a pénzed, még jó pár adót be kell fizetni, olyan 10 ezer ft talán marad.
2014. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem érted valahogy az egészet.


Ha van bevétel + ÁFA, ugyanannyiért van költség + ÁFA, akkor hol van Neked olyan összeg, amiből kiadásokat fedezhetnél?

Hiszen az egyenleg 0!!


Ahhoz, hogy Te például a mimimálbért ki tudd fizetni egy dolgozódnak (bruttó 98.000,- Ft-tal számolok), ahhoz legalább 125.930,- Ft bevételednek kell lennie. Így kap a dolgozó 64.190,- Ft nettót, és befizeted az összes kötelező adót, járulékot utána, ami havonta esedékes. Az egyéb - közvetetten - felmerült terheit nem is írtam le. És akkor csak egy dolgozónak fizettél és csak minimálbért. Egyéb költséged fedezetére nincs zseton...


Nagyon lecsupaszítva látod a dolgokat.

2014. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!