Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dánia, adóbevallás, idegösszer...

Dánia, adóbevallás, idegösszeroppanás. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Kb a fenti 3 szóval tudnám jellemezni jelen pillanat az életem. Itt örültem hogy jajdejó siekrültek a vizsgáim minden cool, aztán úgy omlott össze ez az idill, mint egy kártyavár...

Megpróbálom röviden, de részletesen összefoglalni, hogy milyen helyzetben is vagyok. Történt, hogy dolgoztam pár napot dániában (felejthetetlen élmény), ahonnan egy családi tragédia miatt haza kellett utaznom, így a teljes utiköltséget nekem kellett fizetni, mert a cég, amivel kimentem így nem térítette.

Most ahhoz hogy a cég megcsinálja nekem az adóbevallást, kellene egy ún. TastSelv-kode. Ez a CPR (TB) számmal együtt betekintést enged az online ún. E-tax, adórendszerbe, ahol látom az adóügyeim. Nos ez a tast selv kode nem volt jó, és írt a cég egy mail hogy biza nem tudtak belépni és azonnal vegyem fel velük a kapcsolatot különben nekem kell kifizetni minden költséget, mert ebben az esetben a dán adóhivatal fogja megcsinálni a bevallásom. Megpróbáltam belépni én is a régi TastSelv kódommal és megpróbáltam egy használt jelszavammal is hátha megváltoztattam, de nem. Na szuper, találtam egy lehetőséget, hogy elfelejtett tast selv kode esetén lehet igényelni újat, igen ám, de csak postán, ami meg az isten tudja mikor ér ide...

Szóval, írtam egy mailt az adóhivatalnak a SKAT-nak, jött az automata válasz hogy 5, ÖT napon belül válaszolnak. Na hát csodálatos, pont nincs ilyen sok időm. a céget akinek csinálni kellene a bevallásom, felhívtam, de leráztak hogy a kolleganő majd keres és ad tanácsot, de nekem nem tanács kell!!! Mondjuk nem is hívott vissza... Na mindegy, mire feltettem volna egy kérdést letette.

Nos, jelen pillanat jó nagy kakiban vagyok, mert alig dolgoztam pár napot, veszteséges is volt, erre most még majd "költségeket is fizessek", ami alsó hangon 40 ezer forint, na hát ezt pont nem akarom. Viszont van nekem egy "bérszámfejtés"em, amit korábban kaptam, azon mindenféle adat rajta van, KÉRDÉSEM hogy ez nem lenne elegendő szerintetek egy adóbevalláshoz? Vagy a dán adóhivatal (SKAT) is akar szűz lányok véréből is egy adóbevalláshoz? És ha felhívom holnap a dán adóhivatalt hogy milyen kakiban vagyok, azonosítom magam az adataimmal telefonon és lesznek olyan kedvesek és segítenek az e-Tax fiókomhoz hozzárendelni egy telszámot vagy mailt, hogy azon keresztül kaphassak új jelszót?


2014. jan. 9. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Utazás kategóriában tedd ezt fel, vagy a dániai magyarok lapján. Szerintem nagyobb siker lesz.

Azért holnap adóhivatallal kezdenék a helyedben.

2014. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, választ. Ma egész délelőtt hívtam a dán adóhivatalt. Nem is az a baj, hogy várakoztattak végig és nem tudtam velük beszélni 6000 forintos egyenleg erejéig, hanem az hogy amikor az automata mondja hogy press 0 to english aztán press 2 if you are foregin, aztán olyan sebességgel kezd el dánul beszélni hogy majd kiesik a szemem, holott az angol menüt választottam és azt hogy külföldi vagyok... De végül kértem egy új "tastselv" kódot postai úton, mert max egy hét alatt átfut és ideér aztán minden jó lesz...
2014. jan. 10. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!