Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozó vagy alkalmazotti...

Vállalkozó vagy alkalmazotti státusz FŐ állásban?

Figyelt kérdés

Két lehetőség közülkell választanom.

Az egyik munkahely 1,5M Ft-ot/hó fizet, ebből lejönnek a járulékok és az autó lízing.


Az alkalmazotti ajánlat 400.000Ft/hó + céges autó.


vonz a vállalkozás, de mégsem tudom eldönteni melyik a "biztosabb" munka. Azt hiszem az autó miatt gondolkodom...Segítenétek, hogy a vállalkozói forma mennyire éri meg?


köszi


2009. dec. 8. 14:07
 1/4 anonim válasza:
Bakker Te tudsz valamit ha ennyi pénzt ajánlanak neked. Nincs szükséged aszisztensre/inasra/komornyikra stb?
2009. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 400e Ft az nettó vagy bruttó?

Amúgy ha a nettó 400e Ft az ajánlat, az kb. 800e Ft-os bruttó bért jelent. Ezzel szemben vállalkozóként 1,5 M Ft-ot kapnál, amelyet ha ügyesen költségelsz le, simán kihozhatod 800e Ft-os bruttó jövedelemnek - úgy, hogy elköltöttél mellette még 700e Ft-ot. Nem mindegy!

Egy autólízing pedig nincs 700e Ft havonta...


Tehát egyértelmű, még akkor is a 1,5 M / hó éri meg. Ha vállalkozóként, számlára kapod ezt az összeget. Ennél még a nettó 400e Ft-os ajánlat sem "kecsegtetőbb".


Az, hogy melyik a biztosabb? Talán az alkalmazotti viszony kicsit "erősebb kötelem", mint egy vállalkozási szerződés. De ez függ a szerződő partner megbízhatóságától, és a jól szövegezett szerződéstől is!

2009. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Bruttó 400.

A vállalkozás egészen új nekem. Sejtem, ha az embernek van egy jó könyvelője akkor égész jó is tud lenni a dolog..Lehet, hogy belevágok a vállalkozói formába.


Kedves első: de egy JÓ KÖNYVELŐRE nagy szükségem lenne!! :)

2009. dec. 9. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:
És merrefelé?
2009. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!