Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van erre megoldás? Bt-nk nem...

Van erre megoldás? Bt-nk nem működik, de járulékot kellene fizetnünk.

Figyelt kérdés

Van egy bt-nk, amiben férjem az egyetlen beltag, édesanyja a kültag. Férjemnek már majdnem egy éve nincs munkája, de mivel bt beltag, nem mehet munkanélküli segélyre sem. A bt megszüntetése is tetemes összeg lenne, plusz, ha egyszer mégis lenne megint munka, újabb vagyonokért kellene új bt-t alapítani. Szüneteltetni pedig már régen nem lehet.

Van valami megoldás erre? Nem bírjuka semmiből fizetni a járulékokat!


2009. dec. 13. 10:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A semmire nem érdemes fenntartani egy bt-t, szüntessétek meg! Ha lesz munka, legfeljebb kivált a férjed egy egyéni vállalkozóit (az párezer forint, és egy hét alatt megvan), azzal is számlaképes, amíg nem megy olyan jól, hogy újra bt-t alapítsatok.
2009. dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre az egyéni vállalkozóit már szüneteltetni is lehet, és az igazolványt sem kell kiváltani (-10000 FT)
2009. dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat!
2009. dec. 13. 17:53
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia! Egy fotnos kérdés: működik-e a bt? mert ha igen, akkor tényleg beáll a járulék fizetési köt, ha nem akkor nincs személyes közreműködés, és nincs járulékfizetés, nullás bevallások mennek. kb két éve módosult a szabály, maga az ügyvezetés a nullás bevallások, a könyveltetés nem minősül személyes közreműködésnek. Ám ha csak egyetlen számlát is bocsátottatok ki, ez már megingott. (illetve nyilván minimum az érintett időszakot járulékolni kell) Ha bevallottátok vissza kell önrevizni, gondolom igy már tartozás is halmozódhatott fel. Amennyiben további kérdésed van, küldj privit.
2009. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: Pont a fizetendő kötelező járulékokkal van gondja...
2009. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezt én értem, csak nem mindegy hogy egyáltalán van-e fizetendő járuléka? ez sok mindentől függ
2009. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Bocsánat, csak most tudtam erre keveredni. Szóval, a bt nem működik, egyetlen kimenő számlánk sincs, de a könyvelő szerint a minimálbér utáni járulékot így is fizetni kell a férjem után, aki a bt beltagja, önmagát foglalkoztatja.

Az egyetlen, amit ki tudtunk találni, hogy egy korábbi gerincsérülését sérülését elővettük ami amúgy is állandó panaszokat okoz neki, és betegállományba vették, most fizikoterápiára jár. Így nem kell a betegállomány idejére járulékokat fizetnünk. De a táppénz is hamarosan lejár, akkor pedig a könyvelő szerint megint kell majd a minimálbér utáni járulékokat fizetni, ezt viszont bevétel nélkül nem tudjuk!

2009. dec. 17. 17:56
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a bt nem működik, nincs járulékfizetés, mert nincs személyes közreműkdés!!!!!! Nézzen utánna a könyvelőd, vagy pedig keress másikat. Kb két éve enyhitettek ezen.
2009. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szia! az előző vagyok, gyakorló könyvelő, egyik szakmai szervezet elnökségi tagja, arra kérlek, irj nekem priviben mailt, ott tovább vesézzük a kérdést.
2009. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is gyakorló könyvelő vagyok, de ilyennel még nem találkoztam. (Igaz nincs nem működő cégem.) De én is így mondanám, tenném mint a kérdező könyvelője mondta.
2009. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!