Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy ideje nincs tb biztosításo...

Egy ideje nincs tb biztosításom. Most szeretném elkezdeni befizetni, mert terhes lettem, és orvoshoz pedig kell járnom. Lesz emiatt gondom az apehal a későbbiekben? Hogy csak most kezdeném el fizetni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mióta nincs tb-d? 2007.04.01-től kell fizetni akinek nincs. Az APEH csak azt tudja, amit bejelentesz neki, de az orvos bizony látni fogja, hogy mekkora időszak esett ki. Visszamenőleg is behajthatják rajtad kamatostul.
2009. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem behajthatják hanem eleve be is hajtják rajtad. az orvos látja hogy fizeted-e és ha nem akkor max sürgöségire lát el amit ki kell fizetned. az apehnél kell kérned a sajátmagad fizetését, de ott csak akkor indítják el ha visszamenöleg kifizeted.
2009. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy behajtatják. Nekem pl szóvá sem tették. Ezt majd ők döntik el, hogy nálad hogyan fog történni, úgyhogy ne hallgass az ijesztgetésekre.
2009. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sejtettem,hogy ez lesz. Visszamenőleg kifizetni. És ha nem tudom,akkor mi van? Kb 2007 december óta nincs fizetve. Nagyon sokba fog ez nekem kerülni?
2009. dec. 15. 20:02
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Köszi a biztatást :). Remélem is hogy így lesz. De mi van akkor, hogy ha bemegyek, és bejelentem hogy én mától fizetem a tb-t. Na akkor látják, nem? De egyébként, talán érdekes lehet,de 2 hónapja jöttem haza külföldről. Van kinti papírom, ottani biztosításom. Az itthon nem jó?

2009. dec. 15. 20:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Álj-álj az hogy nem fizettél tb járadékot azt jelenti nem voltál jogusult az ellátásra csak ha kifizeted a teljes kezelés díját de mivel nem vettél igénybe orvosi kezelést ezért tartozásod sem lehet.amint fizeted megint onnantól ismét jogosult vagy az ellátásra.amúgy ha az önkormányzatnál bejelented,hogy nem tudod fizetni,nincs jövedelmed akkor átvállalják az esetek 99% ában.
2009. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
lemaradt csak akkor hajtják be ha biztosítás nélkül bevisznek\mész orvoshoz és a számlát nem fizeted ki.akkor a KEZELÉS DÍJÁT hajtsák be nem az elmaradt 3500 ft-okat!
2009. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha orvosi kezelésben vettél részt még akkor sem feltétlen kérik visszamenőleg. Barátnőm mialatt nem fizette eltörte a lábát, karját, medencéjét és mái napig egy forintot se kértek tőle.
2009. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kicsit megkönnyebbültem. köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 15. 21:56
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldön voltál huzamosabb ideig, itthon nem is kellett tb-t fizetned. Nézd meg a részleteket a [link] oldalon.

Te tudod a részleteket, hogy mikor mit csináltál, hol voltál (pl tanultál, külföldön dolgoztál), azok alapján látod meg, hogy kellett-e fizetned és mikor.

2009. dec. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!