Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Albérletről számlaadás hogyan...

Albérletről számlaadás hogyan működik?

Figyelt kérdés

A tulajdonos magánszemély és én vagyok a bérlő, szükségem lenne számlára az albérletről.

Mi a teendője a tulajdonosnak, hogy számlát tudjon nekem adni a lakás bérléséről? Csak vesz egy számlatömböt és azt kitölti nekem? Többet kell így adóznia mintha számla nélkül adózna az albérlet kiadása után?



2014. ápr. 2. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Tulaj bemegy a NAV-hoz és kér ingatlan bérbeadási tevékenységre adószámot. Annak birtokában vásárolhat a nyomtatványboltban számla-, és/vagy nyugtatömböt. Akkor már tud Neked számlát kiállítani a bérleti díjról.

Nem kell többet adóznia, ez semmit nem befolyásol az adózásán az, hogy adószámot igényel egy bizonyos tevékenységére.

2014. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek jó hírek. Így ugyanis nem kérhet tőlem több pénzt a tulaj. Egyébként lakhatási támogatás miatt kérdeztem. Úgy néz ki ez az utolsó feltétel ami szükséges hozzá.
2014. ápr. 2. 17:50
 3/4 anonim válasza:

A szerződés előtt kell tisztázni, milyen igényeid vannak,

mert a tevékenység nem számlaköteles.

2014. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tevékenység bizony "számlaköteles" abban a pillanatban, amikor a bérlő kér róla számlát. Ha nem kér, akkor nem kötelező a NAV-hoz bejelentkeznie a bérbeadónak. Most muszáj neki...
2014. ápr. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!