Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy logó "pályázatot"...

Ha egy logó "pályázatot" megnyerek, akkor adóköteles vagyok?

Figyelt kérdés
Angol oldalra töltök fel munkákat (crowdSPRING-re), ha nyerek az összeget meg kell adózzam vagy az tiszta bevétel számomra?

#adózás #crowdSPRING
2014. aug. 27. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Adózandó. S egy bizonyos összeghatár felett érdemes e.v.-ként csinálni.
2014. aug. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha pay pal számlára küldik, akkor is kell adózni? Mert van egy virtuális számlám arra érkezik a pénz, onnan pedig én kell tovább küldjem, ha akarom. Ha erről a számláról vásárolnék, és nem utalnám át a bánkártyámra akkor adócsalást hajtanék végre?
2014. aug. 27. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hova vagy mi módon küldik, a lényeg, hogy munkával keresett pénz, ami után adóköteles vagy. Ha rögtön levásárolod az nyílván önmagában még nem adócsalás, csak fizesd be majd a rá eső részt. Esetleg egy jobb könyvelővel is érdemes lenne beszélni ez ügyben.

Ha a NAV akarja, a PayPal fiókod kivonatához is hozzáférhet.

2014. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mekkora összeg felett érdemes egyéni vállalkozást indítani?
2014. aug. 27. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés, én azt mondanám ha olyan havi 50-100.000 forint közötti jövedelemre számítassz akkor többnyire már érdemes.
2014. aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

van fix adózás és van árbevétel alapi adózás is az egyéni vállalkozások esetében?

A könyvelése mennyire bonyolult?

2014. aug. 27. 10:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt elvileg mindkettő, hogy most melyik van meg melyik nincs, azt nem tudom. A könyvelés a te esetedben viszonylag egyszerű lenne, mivel eseti megbízásokról van szó, de ezt egy könyvelő biztos többet tud mondani a dologról.
2014. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!